Про це йдеться у повідомленні українського зовнішньополітичного відомства, цитує Рубрика.
У МЗС зазначили, що серед іншого звернули увагу на пункт 36 підсумкової декларації саміту БРІКС, який присвячений Україні. У ньому учасники заходу лише нагадали про "власні національні позиції щодо ситуації в Україні, свою відданість цілям і принципам Статуту ООН, а також мирному врегулюванню та дипломатії".
"Спроби Москви навʼязати уявлення про нібито альтернативну позицію так званого Глобального Півдня щодо російської агресії проти України зазнали чергового фіаско. Декларація продемонструвала, що БРІКС як обʼєднання не має єдиної позиції щодо російської агресії проти України", — йдеться у повідомленні.
У відомстві висловили переконання, що це повʼязано з підтримкою абсолютної більшістю цих країн цілей і принципів Статуту ООН, про що також йдеться у декларації.
"Така підтримка несумісна з підтримкою агресії чи зміни кордонів силою, а отже несумісна з підтримкою Росії та її агресивної війни проти України", — пояснили у МЗС.
Крім цього у зовнішньополітичному відомстві наголосили, що саміт БРІКС, який Росія планувала використати для "розколу світу", лише вчергове засвідчив, що світова більшість залишається на боці України у її прагненні гарантувати "встановлення всеохоплюючого, справедливого та сталого миру" на основі поваги до міжнародного права та Статуту ООН, включно з принципом територіальної цілісності у міжнародно визнаних кордонах.
У МЗС також додали, що єдиним шляхом припинення війни залишається "формула миру" й закликали всі країни, які "стоять на боці міжнародного права, а не права сили", приєднатися до її втілення.
Довідка
У російській Казані 22 жовтня стартував 16-й саміт БРІКС, десяти країн з економіками, що розвиваються та демонструють наростальний вплив незахідного світу. Але партнери Москви з Китаю, Індії, Бразилії та арабського світу закликають правителя рф володимира путіна знайти спосіб покласти край війні в Україні.
БРІКС (BRICS) – це міжнародне об'єднання п'яти великих економік: Бразилія, росія, Індія, Китай і Південно-Африканська Республіка. Організація була заснована у 2009 році в Єкатеринбурзі. Назва BRICS утворена від перших літер назв цих країн.
Зокрема, 22 жовтня на саміті БРІКС лідер Китаю Сі Цзіньпін зустрівся з путіним. Він заявив, що сподівається на те, що "дружба між Китаєм і росією триватиме поколіннями". Водночас російський диктатор відповів, що рф має намір й надалі "посилювати координацію на всіх багатосторонніх платформах", щоб нібито забезпечити "глобальну безпеку та справедливий світовий порядок".
З Путіним також зустрівся прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді, який запропонував сприяння у "врегулюванні" війни росії проти України.
Саміт БРІКС триватиме з 22 до 24 жовтня в Казані. За даними пропагандистів, там зберуться приблизно 20 000 гостей, зокрема понад 20 глав держав.