fbpx
Сьогодні
Фото 15:57 23 Жов 2024

Артпроєкт "Завжди українці": підлітки створили інтерактивну гру про українських митців

English version here

Фото: гра "Завжди українці"

Освітня фундація GoGlobal спільно з ініціативою #ПоколінняПеремоги презентують новий артпроєкт "Завжди українці", покликаний звернути увагу на проблему культурної апропріації.

Про це повідомили у пресслужбі GoGlobal, пише Детектор медіа, MMR.

Як розповідають, у рамках артпроєкту, команда GoGlobal разом з IT-компанією Reface під час освітнього табору Dive in ESTEAM camp використала штучний інтелект для створення серії портретів дітей у стилі робіт відомих українських художників, яких тривалий час неправомірно привласнювала російська культура.

гра

Фото: гра "Завжди українці"

До таких митців належать Казимир Малевич, Іван Айвазовський, Ілля Рєпін, Марія Башкирцева та Архип Куїнджі.

музей Малевича гра

Фото: гра "Завжди українці"

Частину робіт уже можна побачити на сітілайтах у центрі Києва, а повна експозиція буде представлена на виставці, що стартувала 21 жовтня на 8 поверсі ТРЦ Gulliver та триватиме тиждень.

Крім цього, фахівці IT-академії GoITeens разом з учасниками кемпу створили унікальну гру в метавсесвіті Roblox про деколонізованих художників.

гра

Фото: гра "Завжди українці"

"Підлітки створили 5 віртуальних музеїв, де кожен охочий може пройти інтерактивний квіз і дізнатись про біографію, творчість і життя митців в Україні", зазначили у повідомленні.

Відвідати віртуальні музеї можна за посиланням.  

Варто додати, що цей проєкт підкреслює зв'язок між сучасними технологіями та культурною спадщиною, а також звертає увагу на проблему культурної апропріації.

Вибір деколонізованих художників має на меті звернути увагу на несправедливому привласненні російською стороною української культурної спадщини й підкреслити, що мистецтво, як і раніше, залишається важливою частиною національної ідентичності України.

"Принципово важливо, що сьогодні діти усвідомлюють цінність нашої культурної спадщини. І круто, що підлітки продукують такі технологічні речі, які мають не тільки розважальний характер, а й пізнавальний.

Гра, яку вони розробили про деколонізованих художників, розрахована на менше покоління, яке в такій інтерактивній формі може познайомитись з українськими митцями. А картини — це спосіб привернення уваги, самовираження та презентація того, як можна дуже цікаво поєднати технології й культуру", наголосила Тетяна Коврига, директорка освітньої фундації GoGlobal.

Нагадаємо, що відеоігрова індустрія зараз охоплює величезну кількість людей з різних країн. Й оскільки кожна компанія хоче продати свій продукт якомога ширшій авдиторії, гостро стоїть питання перекладу ігор. Україна останнім часом також цікавить відеоігрові корпорації. Виходять великі проєкти з якісною українською локалізацією. Те, про що мріяв український геймер ще п'ять років тому — зараз реальність. Проте ідеально далеко не все. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Українська локалізація в комп'ютерних іграх: як розвивається ринок та як збільшити кількість перекладів".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: