Про це Рубрика, посилаючись на міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка під час брифінгу 23 жовтня.
Як наголосив очільник відомства, корупція в МСЕК призводить до втрати довіри до всієї медичної системи.
Тому МОЗ зараз розробляє нормативні акти для підвищення прозорості та частоти перевірок доброчесності працівників МСЕК, що дозволить запобігти подальшому працевлаштуванню таких осіб на керівні посади в інші медичні заклади.
"Ми працюємо над нормативними актами, що регулюватимуть частоту перевірок і прозорість результатів. Це питання буде узгоджено з Державною регуляторною службою", – зазначив Ляшко.
Міністр також підкреслив, що МОЗ готове розглянути можливість зробити результати таких перевірок публічними або частково публічними, аби забезпечити відкритість і довіру до процесу.
Нагадаємо, що зі слів Ляшка під час брифінгу, станом на 1 січня 2025 року медико-соціальні експертні комісії як окремі юридичні особи призупинять свою діяльність, їхні функції передадуть кластерним і надскластерним лікарням.
Скандали з МСЕК
Нещодавно різними регіонами України прокотилися гучні антикорупційні скандали, пов'язані з діяльністю МСЕК.
Нагадаємо, що 4 жовтня правоохоронці викрили керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Хмельницькій області, а також її сина Олександра Крупу — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів.
Згодом з'явилася інформація, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну корупційну схему керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи, адже були її співучасниками. Так, десятки прокурорів, серед яких і обласний прокурор, змогли оформити інвалідність.
На тлі цього скандалу правоохоронці взялися з перевірки посадовців Хмельниччини та працівників МСЕК. Міністерство охорони здоровʼя провело перевірки та скасувало висновки Хмельницької МСЕК про встановлення інвалідності 74 військовозобовʼязаним.
Також 22 жовтня Служба безпеки України разом з Офісом Генерального прокурора викрили керівницю Миколаївського обласного центру медико-соціальної експертизи на корупційних схемах, пов'язаних з ухиленням від мобілізації та незаконними доходами.
Як раніше повідомляла Рубрика протягом останніх десяти днів співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції спільно зі слідчими обласних управлінь поліції та СБУ заблокували 15 схем, в яких фігурують 20 зловмисників у різних регіонах країни. Серед них посадовці ВЛК, МСЕК та навчальних закладів.
В Ужгороді під час зустрічі Президента Володимира Зеленського з місцевими виробниками Віцепрем’єр-міністр з відновлення України… Читати більше
Повінь в Іспанії призвела до майже сотні смертей. Ще десятки людей внаслідок надзвичайної ситуації зникли… Читати більше
Російський диктатор володимир путін пішов на все, щоб отримати зброю від КНДР. Однак США та… Читати більше
В Ужгороді Президент України Володимир Зеленський відвідав клінічний центр, де українські захисники проходять реабілітацію після… Читати більше
Російські загарбники ввечері 30 жовтня здійснили масований ракетний обстріл Одещини. Ворог випустив близько десяти ракет різних видів. Про… Читати більше
Співробітництво України та Австрії має значний потенціал для зростання, зокрема у сфері технологій, заявив заступник… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.