Про це інформує Радіо Свобода.
Як повідомили у виданні, за це рішення проголосували 518 депутатів, проти – 56, а 61 утримався.
Єврокомісар із питань юстиції Дідьє Рейндерс обґрунтував необхідність цього рішення впливом російської війни на українську економіку та енергетичну інфраструктуру.
"Посилена війна росії проти України та її атаки на українську енергетичну інфраструктуру мають значний вплив на економіку та державні фінанси України. За оцінками Міжнародного валютного фонду, дефіцит фінансування може досягти 41,5 мільярда доларів США у 2025 році, тобто на 15,6 мільярда доларів США більше, ніж передбачалося раніше", – повідомив депутатам європейський парламентар.
Європейський Союз надасть Україні 35 мільярдів євро в межах кредитного механізму, а загальна сума допомоги з боку "Групи семи" складе 50 мільярдів доларів США.
Перед ухваленням рішення депутати Європарламенту обговорили це питання в ході палких дебатів. Скептики, переважно з крайніх правих сил, висловлювали думку, що Україна потребує мирного вирішення конфлікту, а не військової допомоги, та нарікали на можливі випадки корупції. Вони стверджували, що західна допомога може сприяти подальшій руйнації країни.
Однак більшість депутатів наголошували, що війна для України є питанням самозахисту, і підтримка ЄС є важливою для того, щоб не дозволити росії виграти. Євродепутати наголошували, що використання заморожених російських активів для допомоги Україні є справедливим механізмом, щоб змусити рф нести відповідальність за свої злочини.
Німецький євродепутат Лукас Сіпе під час дебатів підкреслив, що говорити про мир під час бомбардування українських шкіл і лікарень з боку росії є абсурдним.
"Багато хто говорить на цих дебатах про мир. Мир у час, коли путінський режим бомбардує школи та лікарні. Вони говорять про мир, коли російські військові страчують українських солдатів.
Ви в курсі умов путіна для миру? Нещодавно він їх повідомив на пресконференції. Повна капітуляція українських військових – можете собі уявити, як ці мирні переговори виглядатимуть", – заявив він під час дебатів.
Зі свого боку, французький євродепутат Жан-Марк Жермен закликав до посилення санкцій проти росії, надання Україні можливості використання зброї без обмежень, підтримки мирного плану президента Зеленського та надання Україні перспективи членства в НАТО.
Нагадаємо, що країни "Великої сімки" (G7) мають намір тримати замороженими російські активи навіть після закінчення війни з Україною.
Минулої доби, 21 січня, найактивніше ворог також атакував Покровський напрямок: там Сили оборони відбили 61 штурм.… Читати більше
Увечері 21 січня російські загарбники атакували Миколаїв сімома ударними дронами, внаслідок чого руйнувань зазнав багатоквартирний… Читати більше
У Полтаві, за фінансування Фундації Олени Зеленської, облаштували першу і єдину в регіоні Школу Супергероїв.… Читати більше
російська федерація від початку повномасштабного вторгнення скоїла в Україні понад 7 тисяч екологічних злочинів, збитки… Читати більше
Правоохоронці вже встановили десять учасників інциденту з побиттям 12-річної дівчинки у Білій Церкві, що на… Читати більше
Перші трамваї з Базеля вже прямують до Львова. Прибуття в Україну очікується через тиждень. Перед… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.