Путівник "Шлях ветерана" презентував Український ветеранський фонд: у чому рішення
У Києві відбулася презентація путівника "Шлях ветерана", створеного для спрощення процесу звільнення з військової служби та допомоги захисникам і захисницям в адаптації до цивільного життя. Путівник, доступний як у друкованій, так і в електронній версіях, буде поширюватися через територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).
Про це повідомляє Український ветеранський фонд на своєму вебсайт, пише Рубрика.
У чому проблема?
"Сьогодні ми вже маємо значну кількість ветеранів та ветеранок, які звільняються зі служби з різних причин: через травми, поранення або сімейні обставини. Саме тому ми маємо розробляти ефективні механізми підтримки та супроводу цих людей", зазначила заступниця Міністра у справах ветеранів України Юлія Кіріллова.
Яке рішення?
"Одним із таких механізмів є посібник "Шлях ветерана", над яким працювала команда Українського ветеранського фонду. ТЦК та СП — перша точка входу для наших захисників та захисниць, коли вони повертаються додому, тому надзвичайно важливо спрямовувати, координувати і направляти людей на їхньому непростому шляху повернення та подальшої реінтеграції до цивільного життя", додала вона.
Ідея створити "Шлях ветерана" зʼявилася в результаті аналізу запитів військових, ветеранів та їхніх родичів, з якими вони звертаються на Гарячу лінію кризової підтримки Українського ветеранського фонду. Про це розповів один із авторів путівника, юрист фонду та ветеран Ярослав Хоменко.
Як це працює?
"Ми дійшли висновку, що наразі цим людям дуже не вистачає на руках підказок, які б могли направляти їх, коли виникає потреба розвʼязання їхніх правових проблем. Щоб створити путівник, ми ретельно проаналізували, які питання найбільше хвилюють наших захисників та захисниць, і акумулювали необхідну інформацію в невеличкому посібнику. Він допоможе зрозуміти, на якому етапі людина перебуває зараз, які кроки має здійснити надалі", пояснює Хоменко.
Упорядниками посібника виступили юристи Українського ветеранського фонду за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".
У ньому зібрано покрокові алгоритми дій щодо звільнення з різних причин. А також є відповіді на питання про оформлення виплат та отримання соціальних гарантій для військових і членів їхніх родин.
Основні моменти посібника:
- Покрокові інструкції щодо звільнення з військової служби з різних причин:
- За станом здоров'я.
- Через досягнення віку.
- Після повернення з полону.
- Відповіді на питання щодо соціальних гарантій:
- Оформлення соціальних виплат.
- Оформлення пільг для військових та членів їхніх родин.
- Алгоритми дій для сімей військових, які зникли безвісти або потрапили в полон.
- Інформація для родичів загиблих захисників:
- Рекомендації щодо отримання пільг і соціальних виплат.
- Важливі підказки для швидшого вирішення правових питань.
Окрім того, частину путівника складають алгоритми дій для сімей військових, які зникли безвісти чи потрапили в полон.
Друкований путівник "Шлях ветерана" буде доступний у всіх ТЦК та СП, а його pdf-версію можна завантажити на сайті Українського ветеранського фонду за посиланням.
"Дуже важливо, що в нагальний момент наша інституція долучилася до підтримки захисників, захисниць та їхніх родин, що ми маємо змогу підсилити державну установу, яка працює в цьому напрямі. Думаю, що путівник «Шлях ветерана» допоможе багатьом родинам, тому дуже вдячна, що наша співпраця з Українським ветеранським фондом вдалася і її результат буде корисний ветеранам та ветеранкам", зауважила менеджерка програм Міжнародного фонду "Відродження" Ольга Гальченко.
Нагадаємо що Міністерство оборони України планує у майбутньому запустити новий мобільний застосунок "Ветеран+". Він дозволить ветеранам скористатися електронними сервісами з отримання інформаційних довідок про послуги, пільги, працевлаштування і програми лояльності.