У Києві презентували проєкт “Soul of Soil” з підвищення обізнаності щодо впливу гуманітарного розмінування на життя українців

У Києві відбулася презентація проєкту "Soul of Soil" ("Душа землі"), який спрямований на підвищення обізнаності про загрозу забруднення українських земель мінами та іншими вибухонебезпечними предметами.

Під час заходу були презентовані страви, приготовлені з продуктів, вирощених на розмінованих землях, передає Укрінформ.

У чому проблема?

Як зазначила перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко, гуманітарне розмінування – це те, чим треба займатися вже зараз.

"Адже нам потрібно повертати людей і створювати безпечні умови для життя і праці українців", підкреслила вона.

Посадовиця наголосила, що Україна є найбільш замінованою країною в світі і перед нею постають безпрецедентні виклики, і нам потрібно об'єднувати зусилля з партнерами.

Яке рішення?

"Власне, тому ми зробили такий спільний проєкт із Програмою розвитку ООН та Ольгою Мартиновською (українською шеф-кухаркою, – ред.), щоби показати, що у гуманітарного розмінування є людське обличчя, що йдеться про долі дуже конкретних людей, які не можуть обробляти поля через їхню забрудненість", підкреслила урядовиця.

Як це працює?

Проєкт "Soul of Soil" використовує кулінарію як спосіб привернути увагу до проблеми забруднених мінними полями.

Фото: Проєкт Soul of Soil

Під час заходу були презентовані страви, приготовані з продуктів, вирощених на територіях, які були очищені від мін.

Шеф-кухарка Ольга Мартиновська, відома своєю участю в різних соціальних ініціативах, продемонструвала важливість цієї проблеми через "найдорожчу страву світу" — кабачкову ікру, оскільки для вирощування інгредієнтів якої довелося розмінувати понад 6 тисяч гектарів землі.

Мартиновська також презентувала п'ять традиційних українських страв, які символізують регіони, постраждалі від мінної загрози. Серед них:

  • борщ з пампушками — Київська область,
  • деруни з білими грибами — Чернігівська область,
  • гречаники — Харківська область,
  • гречаний медівник з малиною — Миколаївська область.

Фото: Проєкт Soul of Soil

На захід запросили послів різних країн для того, щоб ще раз звернути їхню увагу на проблему гуманітарного розмінування України, "щоби вони передбачили відповідні кошти у своїх бюджетах на наступний рік і могли підтримувати операторів та їхню матеріально-технічну базу, щоби у нас було більше машин для розмінування, і ми пришвидшилися в цьому процесі". 

Заступник Генерального секретаря ООН та заступник Адміністратора Програми розвитку ООН Хаолян Сюй зазначив, що чверть території України залишається замінованою, що впливає як на життя людей, так і на економіку.

"Сільськогосподарський сектор України має вирішальне значення для глобальної продовольчої безпеки, а руйнівний вплив мін загрожує не лише Україні, а й найбільш вразливим групам населення у світі.

ПРООН пишається тим, що підтримує проєкт "Soul of Soil", який висвітлює нагальну потребу в міжнародній співпраці для прискорення зусиль з розмінування та забезпечення того, щоб родючі землі України знову могли годувати мільйони людей", зазначив він.

Фото: Проєкт Soul of Soil

За оцінками ООН, Євросоюзу та Світового банку, вартість розмінування становить близько 34,6 мільярда доларів. ООН підтримує український уряд у боротьбі з цією проблемою і разом з іншими партнерами вже допомогла розробити десятирічну стратегію розмінування, яка буде реалізовуватися протягом наступних трьох років.

Нагадаємо, що 17 жовтня у Лозанні, Швейцарія, на Конференції з питань протимінної діяльності в Україні (UMAC2024) презентували проєкт "Soul of Soil" ("Душа землі").

Свіжі дописи

  • Новини

У Полтаві відкрили першу у регіоні “Школу Супергероїв”

У Полтаві, за фінансування Фундації Олени Зеленської, облаштували першу і єдину в регіоні Школу Супергероїв.… Читати більше

Tuesday January 21st, 2025
  • Новини

В Україні з початку війни зафіксовано понад 7 тисяч екологічних злочинів росії, – Міндовкілля

російська федерація від початку повномасштабного вторгнення скоїла в Україні понад 7 тисяч екологічних злочинів, збитки… Читати більше

Tuesday January 21st, 2025
  • Новини

Побиття дівчинки у Білій Церкві: у поліції розповіли нові деталі інциденту

Правоохоронці вже встановили десять учасників інциденту з побиттям 12-річної дівчинки у Білій Церкві, що на… Читати більше

Tuesday January 21st, 2025
  • Новини

Зі швейцарського Базеля до Львова вирушили перші два подаровані трамваї

Перші трамваї з Базеля вже прямують до Львова. Прибуття в Україну очікується через тиждень. Перед… Читати більше

Tuesday January 21st, 2025
  • Новини

Україна та Албанія уклали двосторонню безпекову угоду

У Давосі Президент Володимир Зеленський провів зустріч із Прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою, під час якої… Читати більше

Tuesday January 21st, 2025
  • Новини

Закінчення війни в Україні буде офіційною політикою США, – Держсекретар Рубіо

Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що закінчення війни росії в Україні буде офіційною політикою Сполучених… Читати більше

Tuesday January 21st, 2025

Цей сайт використовує Cookies.