fbpx
Сьогодні
13:37 22 Жов 2024

Країни "Групи семи" планують зберегти російські активи замороженими і після війни, – ЗМІ

Фото: ОПУ

Країни "Великої сімки" (G7) мають намір тримати замороженими російські активи навіть після закінчення війни з Україною.

Про це пише японське видання Nikkei, посилаючись на декілька джерел у G7, включаючи високопосадовців Європейського Союзу.

Як повідомляють, лідери G7 планують оприлюднити відповідну заяву вже цього місяця.

Згідно з проєктом заяви, підготовленої під головуванням Італії, суверенні активи росії залишатимуться замороженими, доки росія не припинить свою агресію.

"Ми … підтверджуємо, що суверенні активи росії в наших юрисдикціях залишатимуться знерухомленими, доки росія не припинить свою агресію та не заплатить за збитки, якщо вони були завдані Україні", – йдеться у документі.

У проєкті заяви також зазначили, що G7 планує гарантувати Україні кредит у розмірі 50 мільярдів доларів. Цей фінансовий пакет буде спрямований на підтримку української економіки та відновлення країни після війни.

Що відомо про заморожені російські активи

Варто нагадати, що 14 червня на Саміті G7 в Італії лідери країн G7 домовилися про спрямування Україні близько 50 млрд доларів США до кінця року. Кошти будуть обслуговуватися та погашатись шляхом майбутніх прибутків, отриманих від заморожених суверенних російських активів, що знаходяться в Європейському Союзі та інших юрисдикціях.

Згодом, 24 червня країни Європейського Союзу схвалили перший транш військової допомоги для України розміром до 1,4 мільярда євро, що надійде з доходів від заморожених російських активів.

Щобільше Україна отримає від Британії кредит у $2,93 млрд коштом заморожених російських активів. Ці кошти будуть надані Україні для покриття її військових, бюджетних і відновлювальних потреб у боротьбі з російською агресією.

Також Україна отримає від Франції 12 додаткових колісних артилерійських систем Caesar за гроші із заморожених активів російської федерації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: