fbpx
Сьогодні
17:37 22 Жов 2024

Кадрові рішення, законодавчі зміни та ретельна перевірка: результати засідання РНБО щодо ситуації з МСЕК

Фото: Офіс Президента

Рада національної безпеки і оборони України під головуванням Президента Володимира Зеленського провела засідання, на якому розглянула ситуацію з МСЕК та зловживаннями з боку посадових осіб різних державних органів з отриманням інвалідності.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Офіс Президента.

Голова Служби безпеки України Василь Малюк і міністр внутрішніх справ Ігор Клименко доповіли щодо перевірок і розслідування кримінальних правопорушень. За їхніми словами, є багато фактів зловживань і фальшивих інвалідностей посадовців.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко та міністерка соціальної політики Оксана Жолнович поінформували щодо кроків, які мають бути зроблені на урядовому рівні.

Зеленський

Фото: Офіс Президента

Окрема увага – ситуації в системі органів прокуратури України. Щодо цього доповідав Генеральний прокурор Андрій Костін.

РНБО визначила перелік рішень, які повернуть справедливість. Президент Володимир Зеленський уже затвердив їх відповідним указом.

Зокрема, це цифровізація процесів проходження всіх етапів медико-соціальних експертних комісій, ретельна перевірка декларацій членів МСЕК, а також – необґрунтованих рішень щодо інвалідності посадовців та їх перегляд, аудит відповідних пенсійних нарахувань.

Також будуть законодавчі зміни для невідкладного реформування системи медико-соціальної експертизи в Україні та перегляд системи й механізму нарахувань пенсійних виплат посадовцям державних органів.

результати засідання РНБО щодо ситуації з МСЕК

Фото: Офіс Президента

Глава держави зазначив, що відповідальність за ситуацію має бути персональною. Він доручив Прем'єр-міністру України розв'язати проблему на рівні центральних органів виконавчої влади, зокрема відповідних міністерств, і наголосив, що потрібні кадрові рішення.

Крім того, Володимир Зеленський заявив, що має бути й політична відповідальність Генерального прокурора за ситуацію в органах прокуратури України.

Скандали з МСЕК

Нагадаємо, що 4 жовтня правоохоронці викрили керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Хмельницькій області, а також її сина Олександра Крупу — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів. 

Згодом з'явилася інформація, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну корупційну схему керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи, адже були її співучасниками. Так, десятки прокурорів, серед яких і обласний прокурор, змогли оформити інвалідність.

Після цього керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник звільнився з посади за власним бажанням.

На тлі цього скандалу правоохоронці взялися з перевірки посадовців Хмельниччини та працівників МСЕК. Міністерство охорони здоровʼя провело перевірки та скасувало висновки Хмельницької МСЕК про встановлення інвалідності 74 військовозобовʼязаним.

Президент Володимир Зеленський призначив засідання Ради національної безпеки і оборони України у зв'язку зі скандалом довкола оформлення фальшивих інвалідностей.

Як раніше повідомляла Рубрика протягом останніх десяти днів співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції спільно зі слідчими обласних управлінь поліції та СБУ заблокували 15 схем, в яких фігурують 20 зловмисників у різних регіонах країни. Серед них посадовці ВЛК, МСЕК та навчальних закладів.

Генеральний прокурор України Андрій Костін заявив про звільнення з посади на тлі скандалів з отриманням інвалідності прокурорами.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: