Про це повідомляє Point., передає Рубрика.
Як заявила голова Центральної виборчої комісії Молдови Анжеліка Караман, чинний глава держави Майя Санду та Олександр Стояногло боротимуться за посаду президента у другому турі виборів. Це стало відомо після опрацювання 98,51% протоколів з виборчих дільниць.
За попередніми даними, оприлюдненими ЦВК, жоден із кандидатів не набрав необхідної для перемоги в першому турі кількості голосів.
За інформацією ЦВК, Санду випереджає Стояногло з суттєвим розривом у 240 673 голоси. Попри це, результат першого туру не дає їй змоги здобути остаточну перемогу, оскільки для цього необхідно було отримати понад 50% голосів.
Решта кандидатів істотно відстали від лідерів і не набрали значного відсотка голосів.
Президент Майя Санду заявила, що голосування було затьмарене "безпрецедентним" зовнішнім втручанням.
Наразі ЦВК Молдови залишилося підрахувати 1,5% бюлетенів, які не змінять остаточний результат.
Такий стриманий результат далекий від рішучої підтримки проєвропейського шляху, якого президент Майя Санду дотримувалася протягом чотирьох років біля керма.
Голосування, що відбулися після серії звинувачень у втручанні у вибори, було розцінено як перевірку прагнення Молдови повністю взяти на себе зобов'язання вступити до Європейського Союзу та назавжди вийти з-під впливу москви.
Молдова розпочала тривалий процес офіційних переговорів про вступ у червні і за Санда поставила за мету приєднатися до ЄС до 2030 року.
Стояногло заявив, що якщо він прийде до влади, то розробить "збалансовану" зовнішню політику, яка передбачає зв'язки з ЄС, росією та США.
Як повідомлялось, рано-вранці 21 жовтня Санду звернулася до громадян Молдови, пославшись на "явні докази" того, що злочинні угруповання, які працюють спільно з іноземними силами, ворожими інтересами Молдови, намагалися купити 300 тисяч голосів.
За її словами, це "шахрайство безпрецедентних масштабів".
"Їх метою було підірвати демократичний процес. Їхнім наміром було посіяти страх і паніку в суспільстві… Ми чекаємо на остаточні результати, і ми відповімо твердими рішеннями", – сказала вона.
Коли попередні результати було оголошено пізно ввечері 20 жовтня, близько 57% мешканців Молдови сказали "ні" на референдумі. У міру підрахунку більшої кількості бюлетенів з-за кордону і в Кишиневі, кількість голосів "за" поступово зростала, обігнавши супротивників рано-вранці 21 жовтня.
Політолог Валеріу Паша заявив, що голосування "за" пройшло лише завдяки незвичайно високій явці виборців серед молдавської діаспори, яка проживає за кордоном і значною мірою підтримує інтеграцію до ЄС.
Нагадаємо, 20 жовтня у Молдові відбулися президентські вибори та референдум щодо вступу країни до Європейського Союзу.
Українські Сили оборони атакували окупаційні війська в Курській області на кількох напрямках, що викликало у… Читати більше
Український культурний фонд (УКФ) продовжує розвивати напрямок безбар’єрності в культурному просторі та відкрив нові можливості… Читати більше
У Китаї зафіксовано стрімке зростання кількості респіраторних захворювань, викликаних вірусом HMPV (людським метапневмовірусом). Це призвело… Читати більше
У Торецьку Донецької області тривають інтенсивні бойові дії, а лінія фронту поділила місто на дві… Читати більше
У ніч на 5 січня у п'яти областях російської федерації працювали сили та засоби протиповітряної… Читати більше
У ніч на 5 січня росія запустила по Україні 103 безпілотники. Сили оборони України збили 61… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.