fbpx
Сьогодні
PR 11:07 21 Жов 2024

Що потрібно знати про імунітет дитини?

Імунітетом називають здатність організму протистояти шкідливим факторам середовища. Це грибки, паразити, віруси, бактерії та численні токсини. Імунна система досить складна, на її роботу впливає безліч факторів – поговоримо про те, як підняти імунітет дитині, що для цього потрібно, та яку роль мають вітаміни.

Особливості імунного захисту в дитячому віці

Імунна система дитини активно формується – процес починається внутрішньоутробно й триває все життя. Імунітет буває вродженим, набутим, специфічним до певних збудників чи не специфічним.

Під низьким рівнем захисту лікарі мають на увазі стан імунодефіциту, що є загрозливим для життя, потребує дуже специфічного лікування. Вроджені імунодефіцити зустрічаються не часто. З метою формування неспецифічного імунітету необхідно здійснювати комплекс заходів, що включає:

  • повноцінне харчування;
  • дотримання режиму дня;
  • здоровий сон;
  • достатній відпочинок;
  • високий рівень фізичної активності.

Імунна система дитини частково залежить від генетичної спадковості, проте генетика не є головним або визначальним чинником. Грудне молоко матері містить антитіла та інші імунні фактори, які допомагають новонародженому формувати власну захисну систему. В перші місяці життя дитина отримує антитіла від матері, що підтримують її захист від інфекцій. Тому грудне вигодовування здатне зміцнювати імунітет, захищати від багатьох захворювань.

Збалансоване харчування важливе для нормального розвитку організму в цілому. Вітаміни (особливо D3, А, С та групи В), мінерали (цинк, залізо, селен), білки необхідні для належного функціонування імунної системи. Достатньо приймати вітамін D3 в дозуванні 600 МО, наприклад Олідетрим Кідс курсами, аби поліпшити загальний стан здоров'я та імунітету дитини. Недостатнє або незбалансоване харчування може послабити імунітет, підвищити ризик захворювань дитини. Важливий достатній рівень фізичної активності. Це сприяє активізації метаболізму, прискоренню кровообігу, зміцненню імунного захисту. Підходять прогулянки, ігри на свіжому повітрі, ранкові руханки та будь-які види спорту.

Основні методи підвищення імунітету дитини

Міцний імунний захист – запорука дієвої профілактики різних захворювань. Правильне харчування є ключовим фактором. В раціоні дитини повинно бути достатньо овочів та фруктів – вони багаті на вітаміни, мінерали, клітковину, антиоксиданти. Омега-3 жирні кислоти сприяють зниженню запальних процесів і зміцнюють клітинні мембрани, також корисний цинк – його можна отримувати з м'яса, насіння, горіхів.

Вітамін D є важливим для підтримки здоров'я кісток, імунної системи, обміну речовин. Його дефіцит може призводити до слабкості кісток, рахіту, проблем з імунітетом. Вітаміну багато в жирній рибі, яйцях, грибах, молоці, злакових культурах, печінці, сирі, вершковому маслі. Вітамін Д3 для дітей Олідетрим містить у складі сафлорову олію, що сприяє оптимальному засвоєнню.

Фізичні вправи підвищують рівень циркуляції крові, що допомагає імунним клітинам ефективніше захищати організм. Заняття спортом на свіжому повітрі зміцнюють імунітет, покращують загальний стан здоров'я.

Також якість і тривалість сну мають величезний вплив на імунну систему. Під час нічного відпочинку відбувається активне відновлення організму і синтез імунних клітин. Важливо не тільки спати оптимальну кількість годин, але й своєчасно лягати.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: