Новини

путін віддав контроль над металургійним заводом у Маріуполі соратникам Кадирова. Вони розграбовують комбінат, – WSJ

Російський диктатор володимир путін віддав контроль над Маріупольським металургійним комбінатом імені Ілліча близьким до Рамзана Кадирова людям. Вони розграбовують комбінат.

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на The Wall Street Journal.

Як пише видання, серед тих хто наразі контролює комбінат є особа, на ім'я Руслан Геремеєв. Він, а також заступник голови міністерства будівництва і ЖКГ Чечні Вахіт Геремеєв являються родичами сенатора Сулеймана Геремеєва, соратника Кадирова. При цьому, половину акцій OOO "ММК Ілліча", який наразі контролює завод, отримав його син Валід.

За даними WSJ, наразі повним ходом йде розграбування комбінату. Зокрема, звідти часто виїжджають вантажівки з прокатними виробами. Вони вирушають у бік росії.

Також росіяни повністю демонтували і відправили в рф виробничу лінію вартістю 220 млн доларів. Вона була встановлена на комбінаті незадовго до повномасштабного вторгнення.

Як пише ЗМІ, ще осінню 2022 року московська торгова компанія вивезла із заводу сталевої продукції на 380 тисяч доларів. Також відомо, що деякі російські компанії регулярно продавали вугілля та іншу продукцію, що залишилися на заводі.

А вже на початку січня 2023 року в Узбекистан було експортовано партію металовиробів на 50 тисяч доларів.

Пізніше частка Валіда Корчагіна перейшла до іншої людини, але її також пов'язують з Рамзаном Кадировим, – керівника московського бійцівського клубу "Ахмат" Алаша Дадашова. При цьому Геремеєви й надалі займаються заводом.

Зокрема, Вахіт Геремеєв розповідав російським ЗМІ про те, що на заводі було багато трупів, а все було заміновано. За його словами, він закохався в завод і "вже майже став металургом". Він планує відновити його роботу до 2026 року.

Нагадаємо, що раніше Рубрика повідомляла, що наближені до глави Чечні Рамзана Кадирова, повоювавши в Україні, стали отримувати активи в захоплених містах: бізнесмен Валід Корчагін, пов'язаний із родиною соратника Кадирова, став співвласником компанії "ММК Ілліча".

Про завод Ілліча

За даними «Метінвесту», підприємство співпрацювало з більш ніж 90 країнами та мало понад 14 тисяч працівників. 13 лютого 2022 року металургійний комбінат імені Ілліча відзначив своє 125-річчя.

Перед повномасштабним вторгенням там тривало будівництво нового комплексу повітророзподільної установки. Вартість цього проєкту була понад 55 млн доларів. Також завод продовжував безоплатно відвантажувати кисень у лікарні для терапії пацієнтів, хворих на COVID-19.

Свіжі дописи

  • Новини

Державний секретар США озвучив тему наступної зустрічі з представниками рф

Під час першої зустрічі американської та російської делегацій у Саудівській Аравії обговорювали готовність рф до… Читати більше

Tuesday February 25th, 2025
  • Новини

Європейський Союз запропонував Україні свою угоду щодо рідкісноземельних металів

Власну угоду щодо використання рідкісноземельних матеріалів Україні запропонував Європейський Союз: вона має бути вигідніша від… Читати більше

Tuesday February 25th, 2025
  • Новини

Трамп заявив у день роковин великої війни в Україні, що настав час “припинити це кровопролиття”

У день третьої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну президент США Дональд Трамп заявив, що… Читати більше

Tuesday February 25th, 2025
  • Новини

На залізничному вокзалі у Києві згадують загиблих під час війни

Інсталяція “Серце України” на Південному залізничному вокзалі в Києві транслюватиме імена тих, кого забрала війна.… Читати більше

Tuesday February 25th, 2025
  • Новини

Генштаб: війська рф не полишають спроб захопити Покровськ, на цьому напрямку відбулося найбільше боїв за добу

На фронті минулої доби, 24 лютого, було зафіксовано 98 бойових зіткнень Сил оборони України з російськими… Читати більше

Tuesday February 25th, 2025
  • Новини

Наслідки атаки БпЛА: у Сумах пошкоджено багатоповерхівку, на Київщині зруйновані будинки – є постраждалі

У ніч на 25 лютого, російські загарбники запустили по низці регіонів безпілотники, внаслідок чого у… Читати більше

Tuesday February 25th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.