© Cornelia Doerr / WWF
У чому проблема?
Біомаса, зокрема лісова, має великий потенціал як джерело відновлюваної енергії, та за останніми дослідженнями забезпечує приблизно ⅓ населення планети. Однак її використання потребує чіткого регулювання та сталих підходів для забезпечення екологічної безпеки.
"На перший погляд, використання лісової біомаси — дров, відходів й залишків деревини, деревної тріски та інших залишків лісогосподарської діяльності — може здатися цілком безпечним, але насправді відсутність чіткого регулювання її споживання може мати серйозні негативні наслідки для країни", — коментують експерти WWF-Україна.
© Юрій Іваненко / WWF-Україна
Станом на жовтень 2024 року критерії сталості для використання лісової біомаси в Україні не імплементовано. Разом з тим аналіз сценаріїв розвитку сектору до 2050 року свідчить про те, що подальший розвиток ринку лісової біомаси можливий лише при інтенсивному залісненні та лісовідновленні, легальній заготівлі, збереженні поточного обсягу рубок та сертифікуванні лісів.
Яке рішення?
На тлі глобальних викликів зміни клімату, наслідків російської військової агресії та загрози втрати біорізноманіття, WWF-Україна ініціював проєкт, мета якого — сприяти сталому використанню лісової біомаси в Україні.
Новим проєктом WWF-Україна має на меті дослідити сучасні практики використання біомаси в Україні і ЄС, та розробити дорожню карту впровадження критеріїв сталості для сектору, державних органів й ключових стейкхолдерів, щоб зменшити рівень шкоди довкіллю. Сприяння сталому використанню біомаси є частиною довгострокової стратегії WWF-Україна.
© Юрій Іваненко / WWF-Україна
А це точно потрібно?
Цього року WWF-Україна вже провів дослідження поточної ситуації у секторі лісової біомаси. В ході цього дослідження були виявлені наступні основні проблеми:
Подальша реалізація проєкту стане одним із кроків на шляху до формування сталого енергетичного майбутнього України.
Матеріал наданий WWF.
Нагадаємо, 80% лісових насаджень національного парку "Святі Гори", що на півночі Донеччини знищено через повномасштабне вторгнення рф. Шкоду довкіллю нацпарку попередньо оцінили у близько 16 млрд гривень.
Також "Рубрика" розповідала, як рятують ліси в Нацпарку на прифронтових територіях: Національний природний парк "Святі гори", що на Донеччині, має лише один пожежний автомобіль, щоб справлятись із пожежами у замінованих лісах.
Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше
Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше
У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше
У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше
У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.