Запрошення України до НАТО залежить від наступної адміністрації США, – міністр оборони Франції

Питання щодо запрошення України до НАТО залежить від того, якою буде адміністрація у Сполучених Штатах. А Франція не проти, щоб наша країна стала частиною Альянсу.

Про це пише La Tribune, повідомляє Рубрика.

"Все залежить від того, яка адміністрація знаходиться у Білому домі. Ми у Франції в принципі не проти. Але ми також маємо бути новаторами", – сказав французький міністр оборони Себастьян Лекорню в інтерв'ю виданню.

Він уточнив, що якщо одного разу буде досягнуто припинення вогню, то не можна стверджувати, що російська федерація знову не нападе.

Тому необхідно знайти засоби задля досягнення міцного миру.

Також міністра запитали, як він ставиться до плану перемоги, який нещодавно презентував президент України Володимир Зеленський. Лекорню у відповідь підкреслив, що деякі аспекти цікаві і заслуговують на те, щоб над ними попрацювати та задокументувати.

За словами французького міністра, насамперед план показує, що Україна готується до можливих переговорів, і "наше завдання – допомогти їй сісти за стіл переговорів за сприятливого співвідношення сил".

"Ми маємо пам'ятати про одне питання: які гарантії безпеки ми можемо запропонувати Україні? Звичайно, це членство в НАТО, але ми також можемо зробити все можливе, щоб допомогти Україні створити сильну армію, здатну стримувати Росію у довгостроковій перспективі", – додав він.

Нагадаємо, вчора видання Le Monde написало, що США більше не проти запрошення України до НАТО. Своєю чергою, зміна позиції Штатів надалі може вплинути і на думку Німеччини.

Як повідомлялось, американський президент Джо Байден напередодні, 18 жовтня, поїхав до Німеччини, де зустрівся з канцлером Олафом Шольцом та лідерами ще двох європейських країн — британським премʼєр-міністром Кіром Стармером і главою Франції Емманюелем Макроном. Основною темою обговорень стала Україна.

Передусім чотириполітики прагнуть скоординувати свої відповіді на план перемоги,який вже представив президент Володимир Зеленський.

Поки що Сполучені Штати та Німеччина офіційно блокують будь-яку перспективу включення України в НАТО, тоді як Франція та Велика Британія налаштовані більш прихильно.

А втім, за деякими даними, американці не мають принципових заперечень саме проти запрошення. Як припустив неназваний європейський дипломат, у разі перемоги Камали Гарріс на президентських виборах, Байден міг би рухатися у бік запрошення України протягом перехідного періоду.

"Якщо це Трамп, то міркування більше не є актуальним, і найменша ініціатива Байдена ризикує погіршити ситуацію", — додав він.

Співрозмовники видання вважають, що зміни у позиції Вашингтона могли призвести й до перегляду думки Берліна.

А втім, чотири лідери все одно не можуть розвʼязати таке питання самотужки, оскільки в НАТО є й інші члени, зокрема ті, що могли б виступити проти швидкого зближення Києва з Альянсом, як-то Угорщина чи Туреччина.

Що відомо про вступ України до НАТО

Нагадаємо, що 30 вересня 2022 року Президент Володимир Зеленський, Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та Прем'єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку України на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку.

А вже у 2023 році у Вільнюсі 11 та 12 липня відбувся саміт країн НАТО, однієї з головних тем якого була Україна. У підсумковому комюніке саміту, оприлюдненому на сайті Альянсу, Глави держав та урядів країн Північноатлантичного альянсу визнали прогрес України на шляху євроатлантичної інтеграції та підтвердили, що майбутнє України – у НАТО.

Також у Силах безпеки та оборони України вже запроваджено 287 стандартів НАТО та до кінця 2023 року ще планують запровадити близько 200 стандартів Північноатлантичного Альянсу.

Нагадаємо, віце-прем'єр Ольга Стефанішина розповідала, що проти офіційного запрошення України в НАТО виступають США та Німеччина.

18 жовтня 2024 року в адміністрації президента США Джо Байдена заявили, що наразі серед членів НАТО немає консенсусу щодо того, щоб запропонувати Україні запрошення. Триває дискусія. Водночас у Сполучених Штатах хочуть домогтися від інших партнерів "такої самої терміновості й внеску" щодо допомоги Україні, як у США.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Україна приєднається до Альянсу як його 33-й або 34-й член у майбутньому.

Свіжі дописи

  • Новини

“ДрукАрмія”: тисячі українців з 3D-принтерами стали невидимими постачальниками для Сил оборони

У сучасній війні технології стають справжньою зброєю, а кожен 3D-принтер – потужним інструментом для допомоги… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Увечері окупанти вдарили по Дергачах на Харківщині та атакували безпілотниками Полтавщину: є постраждалі

31 жовтня ввечері російські загарбники вдарили керованими авіаційними ракетами по цивільному підприємству в місті Дергачі… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Міноборони США анонсувало новий пакет військової допомоги для України

Сполучені Штати Америки готують новий пакет військової допомоги для України, деталі якого будуть оприлюднені найближчим… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

У Фастові реалізували перший в Україні проєкт управління відходами за підтримки НЕФКО

У місті Фастів Київської області успішно завершили проєкт модернізації системи управління відходами, який став першою… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Онлайн-відстрочки в “Резерв+”: у Міноборони розпочали бета-тестування нової послуги

Міністерство оборони України оголосило про початок бета-тестування сервісу оформлення відстрочки від мобілізації у мобільному застосунку… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Українські оборонні інновації за підтримки Brave1 залучили $25 млн іноземних інвестицій

Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше

Thursday October 31st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.