Про це пишуть NewsMaker, Reuters.
Як повідомляють, сьогодні у Молдові 1957 виборчих дільниць працюватимуть до 21:00. Окрім цього, для громадян, які мешкають за кордоном, у 37 країнах відкрили 234 виборчі дільниці.
Вперше віддати свій голос поштою молдавани зможуть у США, Канаді, Норвегії, Швеції, Фінляндії та Ісландії.
За пост президента змагаються 11 кандидатів, що є рекордом для Молдови. Серед них є й чинна лідерка Мая Санду. Соціологи заявляли, що вона має найбільшу прихильність серед виборців. Відтак згідно з останніми опитуваннями, у першому турі виборів Санду може отримати від 24,5% до 35,5% голосів.
Її головним опонентом є колишній генеральний прокурор Олександр Стояногло від лівої проросійської Партії соціалістів Республіки Молдова.
Також у президентській гонці бере участь Ренато Усатий – голова партії "Наша партія". Що важливо, він має російський паспорт і начебто виступає проти ЄС і проти Митного союзу з росією.
Хоча головним фаворитом виборів є прозахідна кандидатка Майя Санду, однак, якщо їй не вдасться набрати 50% голосів, другий тур виборів відбудеться 3 листопада. Найімовірніше, її суперником стане Олександр Стояногло, колишній генеральний прокурор, підтримуваний проросійською Партією соціалістів.
Також на паралельному референдумі вирішується, чи слід закріпити в конституції країни мету про вступ до ЄС. Санду активно підтримує цю ідею, сподіваючись на масову підтримку.
Як зазначає чинна президентка, голос кожного важливий, незалежно від місця знаходження виборця. Більшість населення, згідно з опитуваннями, підтримує вступ до Європейського союзу, проте п'ять кандидатів на виборах закликають голосувати проти або бойкотувати референдум, називаючи його політичним прийомом.
Для визнання референдуму дійсна явка має становити щонайменше одну третину виборців, що ускладнюється застарілими списками виборців та масовою еміграцією.
Вибори проходять на тлі звинувачень у втручанні росії. Поліція заявила, що Ілан Шор, молдавський магнат-утікач, який проживає в росії, намагався підкупити 130 тисяч виборців, щоб ті голосували проти вступу в ЄС і підтримали проросійського кандидата. Шор відкидає звинувачення, хоча заочно засуджений за шахрайство.
Поліція також повідомила, що виявила мережу з підготовки громадянських заворушень у Молдові з навчанням сотень людей у росії. Попри ці інциденти, влада впевнена, що результати голосування не будуть істотно спотворені зовнішнім впливом.
Референдум і вибори відбуваються на тлі напружених відносин із Москвою, які погіршилися з 2020 року, коли Майя Санду стала президенткою.
В Ужгороді під час зустрічі Президента Володимира Зеленського з місцевими виробниками Віцепрем’єр-міністр з відновлення України… Читати більше
Повінь в Іспанії призвела до майже сотні смертей. Ще десятки людей внаслідок надзвичайної ситуації зникли… Читати більше
Російський диктатор володимир путін пішов на все, щоб отримати зброю від КНДР. Однак США та… Читати більше
В Ужгороді Президент України Володимир Зеленський відвідав клінічний центр, де українські захисники проходять реабілітацію після… Читати більше
Російські загарбники ввечері 30 жовтня здійснили масований ракетний обстріл Одещини. Ворог випустив близько десяти ракет різних видів. Про… Читати більше
Співробітництво України та Австрії має значний потенціал для зростання, зокрема у сфері технологій, заявив заступник… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.