Про це повідомляє Львівська міська рада, передає Рубрика.
У чому проблема?
Сучасні діти потребують інноваційних підходів до навчання, які відповідатимуть викликам сьогодення.
Як показали дослідження Pisa-2022, значна частина українських школярів не досягає базового рівня грамотності в математиці, читанні та природничих науках.
Також учні старших класів мають понад 15 предметів, що створює великий навчальний тиск і не сприяє ефективному вибору майбутньої професії.
А профорієнтаційна робота у школах часто формальна, що заважає дітям чітко визначитись із професійним шляхом.
Яке рішення?
Тому у Львові стартує наступний етап системної трансформації закладів освіти для забезпечення нової якості навчання на всіх рівнях.
У межах державної реформи до 2027 року всі школи України, зокрема у Львові, будуть розподілені на три типи:
Це дозволяє учням після 9 класу самостійно вибирати напрямок подальшого навчання, який допоможе їм краще підготуватися до майбутньої професії.
Як це працює?
Провести повну трансформацію мережі закладів освіти потрібно до 1 вересня 2027 року. Щоб перехід був поступовим і правильно прокомунікованим з усіма дотичними сторонами, Львів уже починає впроваджувати поступові зміни.
"Вже сьомий рік в Україні триває реформа нової української школи. У 2027 році усі учні, які почали навчатись в час реформи, закінчать 9 клас і їх чекатиме вибір напрямку подальшого навчання – академічний чи професійний. Для цього мають бути створені відповідні академічні та професійні ліцеї і саме цього стосується сьогоднішнє рішення.
Найперше, що нам треба зробити – змінити мережу шкіл міста. Велика частина шкіл, які мають зараз 10, 11 та 12 класи, їх не будуть мати у майбутньому, а учнів старших класів буде переведено в окремі спеціалізовані школи, де вони отримуватимуть профільне навчання. Ці заклади відвідуватимуть від 800 до 1200 учнів, там буде дуже добра матеріально-технічна база та професійні викладачі. Найголовніше, що ці ліцеї даватимуть дітям навчатися за тим напрямком, який є їм близьким і з яким вони планують пов'язати своє майбутнє. Також вони матимуть можливість обирати предмети.
Ми вже починаємо поступово, відповідно до закону, впроваджувати цю реформу, проводимо велику комунікацію з усіма освітянами, батьками та учнями", – розповів Андрій Закалюк, начальник управління освіти Львівської міської ради.
Нагадаємо, раніше "Рубрика" писала, що старша школа в Україні зараз працює не заради того, аби діти змогли визначитися з майбутньою професією та краще до неї підготуватися. В цілому, не дає вибору предметів, на яких підліток може сконцентруватися, і не забирає решту дисциплін, щоб полегшити життя і підготовку до вступу. Проблема не нова, та досі не вирішена. І нинішні старшокласники її лише підтверджують. Докладніше про це читайте в нашому матеріалі " Старша школа роками погано готує дітей до життя та вишу: як це пропонує змінити реформа та благодійники".
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль вранці середи за місцевим часом офіційно скасував надзвичайний воєнний… Читати більше
Війська росії у ніч на 4 грудня атакувала Україну керованою авіаційною ракетою та 50-ма безпілотниками.… Читати більше
росія активно здійснює дискредитаційні кампанії проти української влади, намагаючись посіяти недовіру серед громадян до уряду… Читати більше
На фронті протягом минулої доби відбулось 192 бойових зіткнення. Майже половину атак ворога ЗСУ відбили… Читати більше
Болгарія в рамках оборонної допомоги продовжує надавати Україні різні види озброєння, а також техніку та… Читати більше
Уночі, 4 грудня, у росії в районі військового летовища "Дягілєво" на околиці міста Рязань пролунали… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.