Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Telegram-канал керівника Центру протидії дезінформації (ЦПД) Андрія Коваленко.
Зокрема, він поділився фото, яке росіяни опублікували з камери "Шахеда". За словами Коваленко, значна кількість дронів росіян для розвідки не мають бойової частини.
"Росіяни опублікували кадри з камери "Шахеда". Як я і говорив раніше, РФ використовує "Шахеди" зараз також в якості розвідників, окрім цього значна кількість з них летить без бойової частини і керується дистанційно (контрабандні Старлінки, в тому числі)", – написав він.
Зазначимо, що у ніч на 20 жовтня російські війська атакували Україну балістикою і 49 дронами. Силам ППО станом на 10:00 вдалося збити 31 БпЛА у Вінницькій, Житомирській, Львівській, Одеській, Сумській, Полтавській, Черкаській, Київській, Миколаївській, Дніпропетровській та Донецькій областях.
Крім того, ще 13 дронів росіян було локаційно втрачено. Інформацію щодо решти на той момент продовжували уточнювати.
"Шахеди"
Нагадаємо, російська армія провела значну модернізацію ударних безпілотних літальних апаратів (БПЛА) "Шахед", що дозволило підвищити їх швидкість і здатність літати на більшій висоті.
Американські аналітики ISW посилаються на інформацію від українського військовослужбовця з мобільного підрозділу протиповітряної оборони ЗСУ.
Як зазначили у звіті, раніше "Шахеди" мали обмежену маневровість та низьку швидкість, що полегшувало їхнє виявлення та збиття. Проте модернізація їхніх компонентів дозволила російським дронам літати швидше й на більшій висоті.
Однак, попри ці вдосконалення, українські мобільні групи протиповітряної оборони також адаптували свої стратегії та техніку, залишаючись ефективними у знищенні ворожих БПЛА.
Як раніше писали аналітики Інституту вивчення війни, кремль нарощує виробництво дронів на тлі зусиль показати компенсацію соціальних та економічних наслідків війни в Україні.
За даними українських джерел, ворог щоденно виготовляє десятки дронів-камікадзе, і їхня кількість може досягати близько 400 одиниць на тиждень.
Також росія торік розпочала виробництво нового ударного безпілотника великої дальності "Гарпія-А1" з використанням китайських компонентів.
Окрім того, рф створила в Китаї таємну програму для розробки та виробництва ударних безпілотників, щоб використовувати їх у війні проти України.
Нагадаємо, раніше Міністр оборони України Рустем Умєров заявляв, що Україна на 2025 рік планує виробництво кількох мільйонів дронів. Щоб не дати російської федерації лідирувати в цьому компоненті.
Національні прапори у США залишатимуться приспущеними до 29 січня 2025 року у зв’язку з трауром… Читати більше
На сході України російські загарбники знищили деякі позиції Сил оборони. Йдеться про позиції у районі… Читати більше
На тлі енергетичної кризи у невизнаному Придністров’ї, яка залишила тисячі людей без опалення та газу,… Читати більше
Трагічні наслідки масованої атаки безпілотних літальних апаратів 3 січня на Київщині забрали ще одне життя.… Читати більше
Державний енергооператор Словаччини SEPS підтвердив готовність продовжувати постачання електроенергії до України для надання аварійної допомоги… Читати більше
У ніч на 4 січня росія запустила по Україні 81 безпілотник. Сили оборони України збили 34… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.