Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Суспільне.
"Саме 18-го числа тіло Вікторії передане в рамках репатріації не було.
Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими робить все можливе і неможливе для того, щоб ми змогли отримати всі відповіді на питання, які всіх в нашому суспільстві хвилюють", – пояснив Яценко.
Як повідомив Яценко, наразі зарано говорити про причини смерті журналістки, та про те, чи були до неї застосовані тортури.
"Почалася робота відразу після повідомлення про смерть Вікторії Рощини щодо репатріації тіла. Ця робота ведеться. На жаль, це все залежить від протилежної сторони, тому точної дати репатріації, ми сказати, на жаль, не можемо", – зазначив він.
Представник Координаційного штабу також наголосив, що російська сторона може затягувати репатріацію, щоб приховати сліди ймовірного злочину.
Нагадаємо, представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко 10 жовтня підтвердив смерть Вікторії Рощиної у російському полоні.
Що відомо про зникнення Вікторії Рощиної на ТОТ
Вікторія Рощина поїхала виконувати професійний обов'язок на тимчасово окуповану територію і з нею зник зв'язок у серпні 2023 року.
Нагадаємо, що в березні 2022 року Рощину вже захоплювали російські окупанти та 10 днів утримували в Бердянську. Через 5 днів окупанти звільнили її з полону.
У травні цього року росія вперше підтвердила, що утримує в полоні українську журналістку Вікторію Рощину, яка раніше працювала на hromadske. Вона зникла ще у серпні 2023 року.
Раніше Рубрика повідомляла, що у російському полоні перебувають 32 представники українських медіа. За його словами, зараз ведуться переговори про їхнє якнайшвидше повернення.
Останній обмін полоненими
Нагадаємо, що 18 жовтня стало днем, коли 95 українських військових, серед яких були захисники "Азовсталі" та відомий правозахисник Максим Буткевич, повернулися з російського полону додому. Це вже 58-й обмін військовополоненими, який провела Україна у форматі "95 на 95".
Серед них – воїни, які захищали Маріуполь і "Азовсталь", Донецьку, Луганську, Харківську, Київську, Чернігівську, Херсонську області.
Особливістю цього обміну було те, що серед звільнених захисників були воїни, які отримали так звані "вироки" судової системи країни-агресорки росії. Серед звільнених полонених були "засуджені":
Щобільше додому вдалося повернути 34 воїнів 12 бригади Національної гвардії "Азов", які брали участь в обороні Маріуполя навесні 2022 року.
У Патронатній службі "Янголи" додали, що глибоко вдячні за допомогу та різнобічну підтримку в організації обміну Об'єднаним Арабським Еміратам.
Президент Володимир Зеленський під час виступу на засіданні у форматі "Рамштайн" заявив, що Україна робить… Читати більше
Армія російської федерації 9 січня завдала авіаудару по Херсону. Внаслідок ворожої атаки є влучання і… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський 9 січня прибув на військову базу Рамштайн у Німеччині, де візьме… Читати більше
У найближчі місяці великий багатоквартирний будинок в місті Тростянець на Сумщині буде забезпечений теплом з… Читати більше
Верховна Рада на засіданні 9 січня ухвалила законопроект №12076 Про зміни до Закону "Про військовий… Читати більше
“Рубрика” розпитала в організації. У чому проблема? Люди часто роблять імпульсивні покупки, які згодом виявляються… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.