Про це повідомляє Рубрика з посиланням на пост глави сербської держави в Instagram.
В опублікованому відео Вучич заявив, що у нього з очільником кремля путіним відбулася "дуже добра розмова".
"Ми не спілкувалися майже два з половиною роки. У нас була хороша, відкрита, довга та змістовна розмова", – сказав він.
Сербський президент додав, що вони обмінялися думками з усіх важливих двосторонніх питань, зокрема економічних.
Зокрема, він подякував путіну за достатні обсяги російського газу для Сербії цієї зими.
Крім цього, Вучич повідомив, що сторони обговорили співпрацю та важливі політичні питання. Він має надію, що "Сербія не введе санкції проти Російської Федерації". Більше того, президент висловив надію у розвитку сербсько-російських відносин та довіри між країнами.
Також за словами сербського глави держави, він подякував путіну за вітання з приводу 80-річчя визволення Белграда від німецької окупації.
Зазначимо, що у вересні цього року Вучич відмовив володимиру путіну і заявив, що не братиме участі в саміті БРІКС у росії. Він отримав запрошення від російського диктатора.
Варто зауважити, що ще у 2009 році Сербія подала заявку до долучення до Євросоюзу, а через три роки держава набула офіційного статусу кандидата на вступ до блоку.
А у травні цього року Вучич заявив, що Сербія не планує долучатися до міжурядової організації БРІКС, позаяк Белград йде до членства в Європейському союзі.
Водночас майже тиждень тому сербський віцепрем'єр Олександр Вулін сказав, що БРІКС може стати альтернативою ЄС і країна направить на майбутній саміт у Казані свого представника.
За його словами, якщо організація БРІКС стала привабливою для інших держав, то Сербії також варто звернути на неї увагу. Крім цього, він підтвердив, що країна візьме участь у саміті БРІКС, який пройде в Казані з 22 по 24 жовтня, відправивши на нього представника.
"Було б безвідповідально, якби ми не вивчили всі варіанти, включаючи членство у БРІКС. Якщо БРІКС привабливий для інших країн, наприклад, Еміратів, Саудівської Аравії чи Туреччини, чому Сербія має бути іншою? Тому немає сумнівів, що БРІКС стала реальною альтернативою ЄС ", – заявив Вулін.
Водночас чиновник визнав, що сам є євроскептиком, але до членства в ЄС прагне більшість населення Сербії.
Довідка про БРІКС
БРІКС є міжнародним об'єднанням п'яти країн, а саме: Бразилії, Росії, Індії, Китаю, Росії та Південної Африки. Спочатку організація називалася BRIC, оскільки була без Південної Африки, однак після її приєднання у 2010 група країн стала називатися BRICS.
Міжнародне об'єднання охоплює країни зі швидко зростаючими економіками, які працюють на зміцнення економічного співробітництва, збільшення політичного впливу на міжнародній арені, а також прагнуть розвивати альтернативні фінансові механізми. Зокрема, йдеться про такі механізми, які не залежать від Міжнародного валютного фонду (МВФ) і Світового банку.
Зазначимо, що Шрі-Ланка вирішила офіційно подати заявку на членство в БРІКС.
Крім того, в організацію прагне потрапити і Туреччина. Днями президент Реджеп Таїп Ердоган заявив, що намір його країни вступити до БРІКС не означає те, що вона відмовиться від членства в НАТО, оскільки ці структури не є альтернативою одна одній.
У межах проєкту «Інструмент» української художниці Жанни Кадирової, у холі Львівського залізничного вокзалу відбулась унікальна… Читати більше
В російських "Шахедах", які атакують Україну, є тисячі іноземних компонентів. Усе постачання будь-яких компонентів для… Читати більше
У Вінниці на базі прозорого офісу «Старе місто» відкрився перший в області центр рекрутингу української… Читати більше
З 24 січня Міністерство у справах ветеранів спільно з Міністерством цифрової трансформації розпочали бета-тестування у "Дії" нових… Читати більше
У Троїцькій громаді Дніпропетровської області відкрили оновлений Центр надання адміністративних послуг. Будівлю для нового офісу… Читати більше
Спецпредставник президента США Дональда Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог заявив, що зниження цін на… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.