Про це пише Рубрика з посиленням на центр трансплант-координації.
У чому проблема?
Наразі у національному листі очікування на трансплантацію перебуває понад 3000 українців. Але щороку лише близько 20 відсотків з них отримують допомогу методом органної трансплантації.
Медики могли б надавати таку допомогу більшій кількості українців, якби згод на посмертне донорство було більше.
Згідно з українським законодавством кожна повнолітня людина може за життя визначитися про своє ставлення до посмертного донорства. Вона може написати заяву про згоду або незгоду стати донором органів після своєї смерті. Для цього треба звернутися до трансплант-координатора найближчого центру трансплантації.
В Україні до теми донорства потрібно привертати увагу.
Яке рішення?
"Коли в життя повертаються кольори" – під такою назвою напередодні Всесвітнього дня донорства і трансплантації органів у Києві відбувся особливий показ моди.
На подіум разом з професійними моделями вийшли люди, яким пересадили донорські органи і медики, які проводять такі операції або координують процеси в трансплантології.
Як це працює?
Люди, які живуть з трансплантованими органами, приїхали до столиці разом з родинами. Після показу вони охоче розповідали, як змінилося їхнє життя після пересадки органів:
Бо трансплантація – це про життя, можливість бачити його в кольорах і планувати завтра. Історії з подіуму про кожного з учасників цього особливого показу ми розповімо ще окремо.
Дизайнерка Ельвіра Гасанова, чию колекцію і презентували цього вечора, каже, що одяг для моделей підбирали індивідуально, аби більше розкрити красу і особливість кожної людини. Лікарка за першою освітою і професією, вона охоче долучилася до популяризації донорства в країні.
Серед глядачів у залі була присутня родина померлого донора. Вони захотіли познайомитися з тими, кому пересадили органи рідної їм людини. На зустріч з родиною донора приїхали двоє молодих людей: 32-річним Марині та Олександру рік тому трансплантація кардинально змінила життя.
"Сьогодні, у Всесвітній день донорства і трансплантації органів, впевнено можемо стверджувати, що ми в спільноті країн, де активно розвивається трансплантація. І важливо показувати українцям, як трансплантація повертає людей до повноцінного життя і відкриває перед ними нові можливості, навіть нові таланти. Вчора на подіумі це було дуже переконливо", – наголошує Дмитро Коваль, генеральний директор Українського центру трансплант-координації.
Довідка
За 4 роки, відколи в Україні активно розвивається трансплантація, проведено понад 1500 органних пересадок. В Україні пересаджують серце, нирки, печінку, легені, підшлункову залозу.
За 9 місяців нинішнього року проведено 373 органні трансплантації, 64 відсотки з них – від померлого донора.
Нагадаємо, у Нідерландах результати дослідження показали, що печінку можна трансплантувати пацієнтові не лише протягом шести-десяти годин після її взяття від донора. Тож тепер трансплантацію не обов'язково проводити терміново, у медиків є значно більше часу на складну операцію.
У межах проєкту «Інструмент» української художниці Жанни Кадирової, у холі Львівського залізничного вокзалу відбулась унікальна… Читати більше
В російських "Шахедах", які атакують Україну, є тисячі іноземних компонентів. Усе постачання будь-яких компонентів для… Читати більше
У Вінниці на базі прозорого офісу «Старе місто» відкрився перший в області центр рекрутингу української… Читати більше
З 24 січня Міністерство у справах ветеранів спільно з Міністерством цифрової трансформації розпочали бета-тестування у "Дії" нових… Читати більше
У Троїцькій громаді Дніпропетровської області відкрили оновлений Центр надання адміністративних послуг. Будівлю для нового офісу… Читати більше
Спецпредставник президента США Дональда Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог заявив, що зниження цін на… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.