Про це Зеленський заявив у відеозверненні, цитує Рубрика.
«Передусім сьогодні вдячність нашій команді, яка займається обмінами, та всім українським воїнам – кожному підрозділу, – які поповнюють обмінний фонд для нашої держави. Пишаюся всіма вами, дякую вам за допомогу у звільненні наших людей з російського полону. Важливо це розуміти: не буває нічого, що стається просто так. Завжди треба сильні позиції для України. Завжди треба збільшувати можливості нашої держави. У час війни результат тільки здобувається. Дякую всім, хто це забезпечує», – наголосив Зеленський.
Він нагадав, що вдалося повернути з російського полону ще 95 українців. Більшість із них – рядові та сержанти, 26 офіцерів. Захисники Маріуполя, загалом Донеччини, Луганщини, Харківщини, Київщини, Чернігівщини, Херсонщини. Серед них «азовці». Також Максим Буткевич – український правозахисник, який пішов захищати Україну після початку повномасштабної війни.
«Усім, кого повернули, зараз надається необхідна допомога. І ми працюємо далі, щоб звільняти наших людей: військових і цивільних. І це дуже складний процес, але чим більш результативні ми будемо на полі бою та в дипломатії, тим швидше ми зможемо повернути також інших. Ми зʼясовуємо долю кожного й кожної, хто може бути в полоні. Дуже стараємось повернути всіх», – зазначив Зеленський.
Він подякував Збройним Силам, Службі безпеки України, ГУР, Офісу, МВС, омбудсмену, Координаційному штабу – усім, хто залучений, хто допомагає. Також подякував партнерам – тим країнам і лідерам, які посилюють українські позиції в цій роботі.
«І завжди, коли є така можливість, ми говоримо з лідерами під час візитів про те, що українці мають бути вдома – всі, хто захоплений Росією», – додав Зеленський.
Останній обмін полоненими
Нагадаємо, що 18 жовтня стало днем, коли 95 українських військових, серед яких були захисники "Азовсталі" та відомий правозахисник Максим Буткевич, повернулися з російського полону додому. Це вже 58-й обмін військовополоненими, який провела Україна у форматі "95 на 95".
Серед них – воїни, які захищали Маріуполь і "Азовсталь", Донецьку, Луганську, Харківську, Київську, Чернігівську, Херсонську області.
Особливістю цього обміну було те, що серед звільнених захисників були воїни, які отримали так звані "вироки" судової системи країни-агресорки росії. Серед звільнених полонених були "засуджені":
Щобільше додому вдалося повернути 34 воїнів 12 бригади Національної гвардії "Азов", які брали участь в обороні Маріуполя навесні 2022 року.
У Патронатній службі "Янголи" додали, що глибоко вдячні за допомогу та різнобічну підтримку в організації обміну Об'єднаним Арабським Еміратам.
На Оскар у категорії "Найкращий документальний фільм" номінований фільм Брендана Белломо і харків'янина Слави Леонтьєва… Читати більше
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський під час роботи на Покровському напрямку відвідав воїнів 155-ї… Читати більше
В Києві оранжерея Національного комплексу "Експоцентр України" (ВДНГ) отримала нову енергонезалежну систему опалення завдяки підтримці компанії… Читати більше
У тернопільському парку "Сопільче" триває облаштування унікального терапевтичного саду, який стане першим проєктом такого масштабу… Читати більше
У Донецькій області на Новопавлівському напрямку поблизу Великої Новосілки є ризик оперативного оточення українських Сил… Читати більше
Якщо скоротити чисельність українських Сил оборони, то замість них знадобляться інші війська у тій кількості,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.