Спочатку про звільнення з полону правозахисника повідомив в п'ятницю, 18 жовтня Центр прав людини ZMINA співзасновником якого є Максим Буткевич. Ця новина швидко отримала офіційне підтвердження ввечері, коли президент України Володимир Зеленський опублікував заяву про успішний обмін.
Як зазначив Глава держави, 95 наших людей повернулися додому. Серед них – воїни, які захищали Маріуполь і "Азовсталь", Донецьку, Луганську, Харківську, Київську, Чернігівську, Херсонську області.
"Кожного разу, коли Україна рятує своїх людей із російського полону, ми наближаємо день, коли свобода буде повернута всім, хто перебуває в російській неволі.
Дякую команді, яка займається пошуком і звільненням полонених. Робимо все, щоб витягнути всіх наших, кого утримує Росія. Вдячність воїнам, які поповнюють обмінний фонд, і всім партнерам, які допомагають", – написав Зеленський.
Також Президент оприлюднив відео зустрічі українських звільнених військових.
Своєю чергою Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими також повідомив, що провів 58-й обмін військовополоненими.
У штабі розповіли, що особливістю цього обміну було те, що серед звільнених захисників були воїни, які отримали так звані "вироки" судової системи країни-агресорки росії. Серед звільнених полонених були "засуджені":
У Патронатній службі "Янголи" додали, що глибоко вдячні за допомогу та різнобічну підтримку в організації обміну Об'єднаним Арабським Еміратам.
Там уточнили, що серед звільнених з полону були нацгвардійці, військові моряки, воїни ЗСУ, прикордонники та представники інших підрозділів Сил безпеки та оборони.
Серед звільнених 69 солдатів та сержантів та 26 офіцерів.
"Чимало наших звільнених хлопців мають серйозні захворювання та наслідки важких поранень, а також велику втрату ваги через катування та недостатнє харчування", наголосили у службі.
Також особливе місце в цьому обміні зайняло звільнення Максима Буткевича, відомого правозахисника, якого російський суд засудив до 13 років колонії суворого режиму.
За словами батька правозахисника, Олександра Буткевича, йому зателефонував Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими й повідомив, що його сина обміняли й тепер він перебуває на території України.
"Яке щастя!!! З російського полону повернувся правозахисник і наш колега Максим Буткевич! Він уже на території вільної України. Максиме, чекаємо вдома", – написала у Facebook голова правління Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик.
Що відомо про Максима Буткевича
Максим Буткевич — відомий український журналіст і правозахисник, який понад 20 років присвятив захисту прав людини. Співзасновник "Громадського радіо" та Центру прав людини ZMINA, він також був членом правління українського центру Amnesty International.
Протягом своєї кар'єри Максим активно займався кампаніями за звільнення українських політв'язнів, таких як Олег Сенцов та Олександр Кольченко, з російської неволі.
У березні 2022 року Буткевич приєднався до лав Збройних Сил України та пішов захищати свою країну на східному фронті. У червні того ж року він потрапив до російського полону під час бойових дій.
У березні 2023 року в окупованому Луганську Буткевича засудили до 13 років ув'язнення. Йому окупанти приписали "жорстоке поводження з цивільним населенням та застосування у збройному конфлікті заборонених методів". Окрім того, українському правозахиснику інкримінували "замах на вбивство двох людей та умисне ушкодження чужого майна". В серпні апеляційний суд у Москві залишив вирок без змін.
Довгий час про місце перебування Максима Буткевича не було жодної інформації. Лише 6 грудня 2023 року адвокат Леонід Соловйов повідомив, що правозахисник утримується у колонії в місті Хрустальний в тимчасово окупованій Луганській області
Нагадаємо, що російські загарбники взяли в полон Максима Буткевича в районі населених пунктів Золоте та Гірське в Луганській області, які вони тимчасово взяли під свій контроль. Відео з допитом Буткевича російські пропагандистські видання розповсюдили у соціальних мережах. Його рідні дізналися про інцидент саме з пропагандистських роликів. Згодом у тимчасово окупованому Луганську так звані "верховні суди" правозахисника засудили на ув'язнення.
Варто додати, що попередній обмін відбувся 14 вересня, в результаті якого додому повернулися 103 українських військових, що перебували у російському полоні.
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення включити магнітно-резонансні томографи (МРТ) до списку медичних виробів, які можуть… Читати більше
Українці, які стали жертвами Волинської трагедії на території Польщі, також будуть вшановані. Про це Посол… Читати більше
Кабінет міністрів схвалив проєкт закону "Про Єдиний державний реєстр ветеранів війни". Про це повідомив у… Читати більше
У Ірпені офіційно відкрили відновлений торговельно-розважальний центр "Жирафа", який був майже повністю зруйнований російськими військами… Читати більше
На фронті російські загарбники вкотре розстріляли українських військовополонених Про це повідомили у батальйоні безпілотних систем 110 окремої… Читати більше
На Куп’янському напрямку українські військові успішно відбили потужну атаку російських військ, повністю знищивши бронетанкову групу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.