Україна отримає від Нідерландів розвідувальні безпілотники на суму €42,6 млн

Нідерланди планують передати Україні розвідувальні безпілотні літальні апарати DeltaQuad на суму €42,6 млн.

Про це пише Рубрика, посилаючись на сайт Міністерства оборони Нідерландів.

"Голландська компанія DeltaQuad поставить в Україну сучасні безпілотники для розвідки, спостереження та рекогностування. Міністерство оборони придбає безпілотники на суму 42,6 мільйона євро", зазначили у повідомленні.

Як наголошують, це перший конкретний крок у рамках виконання Плану дій щодо безпілотників, про який міністр оборони Рубен Брекельманс оголосив під час свого візиту до України в жовтні 2024 року.

"Неозброєні безпілотники ISR можуть літати на великі відстані. Вони використовуються для отримання інформації з поля бою в режимі реального часу, збору розвідданих та спостереження", – зазначили у повідомленні.

У відомстві нагадують, що закупівля цих безпілотників є частиною плану, на реалізацію якого було виділено €400 млн, причому понад 50% цих коштів припадає на голландську промисловість. Закупівля у DeltaQuad є частиною цих коштів.

"Це замовлення у DeltaQuad є важливим і конкретним кроком в рамках нашого плану дій. Україна потребує сучасних безпілотників, які можуть бути доставлені в найкоротші терміни. Добре, що голландська промисловість може зробити свій внесок у це", зауважили у міністерстві.

Зазначають, що з міркувань безпеки інформація про кількість, типи безпілотників і графіки поставок не розголошується.

Також, як писала Рубрика, Нідерланди планують виділити на військову допомогу Україні ще 271 мільйон євро, які використають на закупівлю артилерійських снарядів.

Що відомо про надання допомоги щодо БпЛА від країн-партнерів

Нагадаємо, що найближчими тижнями Франція передасть свої ударні безпілотники, що є першою подібною розробкою Парижу, українським Силам оборони.

Також Литва планує збільшити інвестиції у виробництво далекобійних дронів для України.

Окрім того, японський виробник промислових безпілотників Prodrone готується постачати свою продукцію в Україну для використання в операціях із гуманітарного розмінування.

Свіжі дописи

  • Новини

Буданов: росія не може захопити Україну, а тому вдається до ракетних та дронових атак

росіяни не можуть досягнути своєї стратегічної мети захопити Україну, тому вдаються до залякування – ракетних… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Якщо США домовляться з рф без України, успіху не буде: Київ бачить Туреччину серед гарантерів безпеки

Президент Володимир Зеленський заявив, що закінчити війну без України неможливо. Якщо США домовляться з росією… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Вибори у Німеччині: прогнози та дані екзит-полів хто перемагає

На даний час вибори в Німеччині, які ведуть до зміни влади в країні, завершилися. Згідно… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Зеленський: Україна розробляє аналог систем Patriot, а українські ракети “Паляниця”, “Пекло” і “Рута” вже застосовуються та мають успіхи

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна працює з партнерами щодо поставок усіх п’яти систем Patriot,… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Розмова конструктивна: Єрмак поділився подробицями перемовин зі США щодо угоди про рідкісноземи

Україна зі Сполученими Штатами Америки веде перемовини про угоду щодо рідкісноземів. Керівник Офісу президента зазначив,… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Нічого не зупинено, але й нового не проголошено, – Зеленський про допомогу від США

Президент України Володимир Зеленський розповів, що Сполучені Штати продовжують надавати Україні допомогу, нічого не зупинено.… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.