Про це пише Le Monde з посиланням на джерела, цитує Рубрика.
Американський президент Джо Байден напередодні, 18 жовтня, поїхав до Німеччини, де зустрівся з канцлером Олафом Шольцом та лідерами ще двох європейських країн — британським премʼєр-міністром Кіром Стармером і главою Франції Емманюелем Макроном. Основною темою обговорень стала Україна.
Передусім чотири політики прагнуть скоординувати свої відповіді на план перемоги, який вже представив президент Володимир Зеленський.
Поки що Сполучені Штати та Німеччина офіційно блокують будь-яку перспективу включення України в НАТО, тоді як Франція та Велика Британія налаштовані більш прихильно.
А втім, за деякими даними, американці не мають принципових заперечень саме проти запрошення. Як припустив неназваний європейський дипломат, у разі перемоги Камали Гарріс на президентських виборах, Байден міг би рухатися у бік запрошення України протягом перехідного періоду.
«Якщо це Трамп, то міркування більше не є актуальним, і найменша ініціатива Байдена ризикує погіршити ситуацію», — додав він.
Співрозмовники видання вважають, що зміни у позиції Вашингтона могли призвести й до перегляду думки Берліна.
А втім, чотири лідери все одно не можуть розвʼязати таке питання самотужки, оскільки в НАТО є й інші члени, зокрема ті, що могли б виступити проти швидкого зближення Києва з Альянсом, як-то Угорщина чи Туреччина.
Ще один пункт, який обговорили Байден, Стармер, Шольц і Макрон, — це удари по території росії далекобійною зброєю. Поки лише Париж і Лондон більш відкриті до цього.
Тож учора політикам не вдалося ухвалити жодного рішення. Як пише Le Monde, цього не буде до закінчення виборів у США.
Що відомо про вступ України до НАТО
Нагадаємо, що 30 вересня 2022 року Президент Володимир Зеленський, Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та Прем'єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку України на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку.
А вже у 2023 році у Вільнюсі 11 та 12 липня відбувся саміт країн НАТО, однієї з головних тем якого була Україна. У підсумковому комюніке саміту, оприлюдненому на сайті Альянсу, Глави держав та урядів країн Північноатлантичного альянсу визнали прогрес України на шляху євроатлантичної інтеграції та підтвердили, що майбутнє України – у НАТО.
Також у Силах безпеки та оборони України вже запроваджено 287 стандартів НАТО та до кінця 2023 року ще планують запровадити близько 200 стандартів Північноатлантичного Альянсу.
Нагадаємо, віце-прем'єр Ольга Стефанішина розповідала, що проти офіційного запрошення України в НАТО виступають США та Німеччина.
18 жовтня 2024 року в адміністрації президента США Джо Байдена заявили, що наразі серед членів НАТО немає консенсусу щодо того, щоб запропонувати Україні запрошення. Триває дискусія. Водночас у Сполучених Штатах хочуть домогтися від інших партнерів "такої самої терміновості й внеску" щодо допомоги Україні, як у США.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Україна приєднається до Альянсу як його 33-й або 34-й член у майбутньому.
Журналісти дістали підтвердження від Пентагону, що указ президента США Дональда Трампа про призупинення на 90… Читати більше
У Львові, в Центрі інтелектуального мистецтва "Меркурій", відкрили виставковий проєкт "Лисик", де презентують творчий доробок… Читати більше
На Харківщині, в Куп’янському районі, запровадили примусову евакуацію родин із дітьми з чотирьох населених пунктів… Читати більше
Greenpeace Україна та Європейська рада з виробництва сонячної енергії запрошує кластерні та надкластерні лікарні взяти… Читати більше
У Таїланді набув чинності закон про легалізацію одностатевих шлюбів. З цієї нагоди в країні організували… Читати більше
Глава держави Володимир Зеленський заявив, що зниження цін на російські енергоресурси та конкретно нафту -… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.