Чернівецькі волонтери розробили боєприпаси дистанційного мінування: першу партію вже відправили на фронт
Чернівецькі волонтери після півторарічної роботи успішно завершили розробку боєприпасів для дистанційного мінування та тепер готові виготовляти до 10 000 одиниць щомісяця.
Як повідомляють, першу партію, що складається з 20 пристроїв, кожен із яких названий на честь загиблих українських воїнів, вже відправили на Запорізький напрямок для використання на фронті.
Винахідник підкреслив важливість цієї розробки для захисту українських військових. Боєприпаси можуть ефективно заміновувати шляхи підходу ворожої техніки та піхоти.
"Ці боєприпаси допоможуть нашим захисникам замінувати шляхи підходу ворога чи маршрут бронетехніки. Їх можна використовувати як на лінії фронту, так і в тилу противника", розповів розробник Борис, який має досвід сапера.
Волонтери були постали перед труднощами на шляху отримання необхідних дозволів та документації для виробництва.
Розумний пристрій, що був розроблений, здатен самостійно приймати рішення щодо ліквідації ворожих цілей і має функцію самознищення після виконання завдання.
Водночас цей боєприпас є значно дешевшим за іноземні аналоги, проте відповідає стандартам НАТО.
Також у Донецькій області службові собаки Кая, Сісі та Блерт стали незамінними помічниками працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) у процесі розмінування. В деяких випадках хвостаті детектори працюють навіть ефективніше, ніж металошукачі.