Байден заявив про відсутність консенсусу щодо надання Україні дозволу бити західними ракетами по рф
Президент Сполучених Штатів Джо Байден по завершенню свого візиту до Берліна, де він зустрічався з європейськими лідерами, заявив про відсутність консенсусу серед західних лідерів стосовно надання Україні дозволу з ударів далекобійною зброєю вглиб російської федерації.
Про це американський лідер заявив після зустрічі з трьома європейськими лідерами в Берлін напередодні.
Журналісти спитали Главу Білого дому, чи на це є ймовірність того, що позиція Заходу щодо ударів вглиб росії далекобійним озброєнням України зміниться. Преса зауважила, що це є однією з пропозицій Плану перемогу, який запропонував президент Володимир Зеленський.
"У зовнішній політиці ніколи не кажуть: "Я ніколи не передумаю". Але наразі консенсусу щодо далекобійної зброї немає", – сказав у відповідь президент Сполучених Штатів.
Нагадаємо, що 18 жовтня в Берліні відбулася зустріч лідерів Великої Британії, Німеччини, США і Франції. Лідери країн обговорили План перемоги Президента Зеленського та допомогу Україні.
"Чотири лідери засудили триваючу агресивну війну росії проти України, обговорили свої плани щодо надання Україні додаткової підтримки у сфері безпеки, економічної та гуманітарної допомоги, включно з використанням надзвичайних доходів від заморожених російських державних активів, про що було домовлено на саміті G7, обговорили План перемоги Президента України Зеленського і підтвердили свою рішучість продовжувати підтримувати Україну в її зусиллях із забезпечення справедливого і тривалого миру на основі міжнародного права, включаючи Статут Організації Об'єднаних Націй, і поваги до суверенітету і територіальної цілісності", – йдеться у повідомленні.
Як повідомлялося, зустріч відбулась у відомстві канцлера ФРН Олафа Шольца у рамках візиту в Берлін президента США Джо Байдена. Вона мала відбутися минулої суботи, але була перенесена через зміну графіка американського лідера.
Варто додати, що канцлер ФРН Олаф Шольц відхиляє одні з ключових пунктів плану перемоги України у війні: постачання далекобійної зброї та швидке запрошення в НАТО.
Однак міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок підтримує ідею постачання Україні Заходом далекобійних ракет для самооборони, навіть попри те, що очільник німецького уряду займає з цього питання іншу позицію.