Шольц відхилив ключові пункти плану перемоги України: що відомо
Німеччина відхиляє одні з ключових пунктів плану перемоги України у війні: постачання далекобійної зброї та швидке запрошення в НАТО.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на канцлера Німеччини Олафа Шольца, якого цитує Bild.
Відповідну заяву Шольц зробив ввечері 17 жовтня після саміту Ради ЄС у Брюсселі.
Він вважає, що пріоритетом є запобігання тому, щоб війна росії проти України не перетворилася у війну російської федерації з НАТО.
Канцлер наголосив, що ніщо не змінить його позицію щодо постачання Україні далекобійних крилатих ракет Taurus.
"Я не вважаю такі постачання правильними, і так воно і залишиться", – сказав Шольц.
Як зазначає видання, канцлер Німеччини також планує і надалі блокувати швидке запрошення України в НАТО.
Шольц пояснив це резолюцією останнього саміту Альянсу у Вашингтоні. Тоді союзники НАТО не видали Україні запрошення, проти були США та Німеччина.
У резолюції НАТО йдеться, що запрошення до НАТО може бути тільки після того, як на це погодяться всі союзники і будуть виконані всі умови для членства. Зокрема, мова йде про реформи в галузі:
- демократії,
- економіки,
- безпеки.
План перемоги України
Нагадаємо, що 17 жовтня глава України Володимир Зеленський у четвер, 17 жовтня, поїхав до Брюсселю. Президент представив План перемоги на саміті Європейського Союзу. Глава держави озвучив п'ять пунктів Плану перемоги під час виступу на саміті та зазначив, що Україна розробляла його не для критиків.
Зеленський також заявив, що відмова країн Заходу підтримати план перемоги, представлений Україною, стане серйозною помилкою, що ослабить позиції Києва та посилить росію. Та українці продовжать боротися, хоча їм в такому разі буде дуже складно.
Перед цим 16 жовтня президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді свій План перемоги, який складається із 5 пунктів і 3 таємних додатків. Зокрема, першим пунктом плану є запрошення України до НАТО вже зараз.
В ОП пояснили, що у додатках йдеться про удари по росії та зброю, яка для цього необхідна.
Наразі серед членів НАТО немає консенсусу щодо того, щоб запропонувати Україні запрошення. Триває дискусія.