fbpx
Сьогодні
Відео 13:25 17 Жов 2024

Зеленський представив План перемоги України на саміті Євросоюзу та зробив заяву щодо таємних додатків

Фото: Офіс Президента

Президент України Володимир Зеленський представив План перемоги на саміті Європейського Союзу, що проходить у Брюсселі. Глава держави озвучив п'ять пунктів Плану перемоги під час виступу на саміті та зазначив, що Україна розробляла його не для критиків. План перемоги окрім п'яти відкритих пунктів містить засекречену частину. 

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на його брифінг у Брюсселі.

 

Після прибуття до Європейської ради президент Володимир Зеленський представив План перемоги:

"Росія буде примушена піти дипломатичним шляхом лише тоді, коли коли зрозуміє, що не досягне нічого силою. Цей План якраз про те, що для цього потрібно", – заявив Зеленський.

План перемоги включає п'ять пунктів: перший – геополітичний, другий і третій – військові, четвертий – економічний, п'ятий – безпековий.

"Перший пункт – це запрошення в НАТО. Повноправне членство настане пізніше. Путін має зрозуміти, що його геополітичні розрахунки неправильні", – наголосив Зеленський.

Другий пункт, за його словами, стосується оборони.

Він зазначив, що є чіткий перелік зброї, яка здатна підтримувати силу українських воїнів. А завдяки Курській операції стало очевидним, що путін не має достатньо сили, щоб триматись, коли тиск справді міцний. Тому, за словами Зеленського, необхідно укомплектувати усі бригади без обмежень, а також посилити ППО якомога швидше.

Третій пункт плану, за словами Президента, – стримування.

Як сказав Зеленський, Україна пропонує розмістити на своїй території комплексний неядерний стратегічний пакет стримування, який буде достатнім для захисту країни від будь-якої військової загрози з боку Росії.

У четвертому пункті плану йдеться про стратегічний економічний потенціал.

За словами Зеленського, Україна пропонує Сполученим Штатам разом із визначеними партнерами, зокрема це Євросоюз, укласти спеціальну угоду щодо спільного захисту наявних в Україні критичних ресурсів, зокрема, урану, титану, літію, графіту та інших стратегічно цінних ресурсів, спільного інвестування та використання відповідного економічного потенціалу.

Цей пункт, підкреслив Президент, передбачає також посилення санкційного тиску на агресора.

П'ятий пункт, за його словами, розрахований на повоєнний час.

За словами Президента, після цієї війни Україна матиме найбільш досвідчених воїнів. Зеленський прогнозує, що у разі згоди партнерів після війни можливе заміщення окремих військових контингентів збройних сил США, які дислоковані у Європі чи на інших континентах, українськими підрозділами.

"Але для цього ми, звичайно, маємо перемогти", – підкреслив він.

Зеленський зазначив, що Україна розробляла план перемоги у війні з росією не для критиків. Він направлений на зміцнення України для завершення війни.

"Це не про когось. Ми зробили цей план не для критиків чи людей, які готові нас критикувати. До речі, на початку вторгнення було багато людей, які розказували як будуть відбуватися події і як закінчиться війна. Але наразі ми знаходимося в Брюсселі, разом із союзниками, друзями та партнерами. Не так, як на початку війни, коли ми залишалися в нашій столиці і навколо нас були лише російські війська", – сказав глава держави.

Зеленський подякував тим, хто поділився своїми ідеями, думками та розумінням, як допомогти Україні. Але український варіант – це план для зміцнення країни для завершення війни незалежно від способів.

"Наш план – це зміцнити Україну, щоб вона була сильною і готовою до дипломатичних або будь-яких інших способів вирішення цієї проблеми. І бути сильними – це не залежить від готовності чи бажання Росії. Лише від готовності і бажання наших партнерів. Тому це надає нам можливість зробити цей план реальністю", – пояснив президент.

План перемоги окрім п'яти відкритих пунктів містить засекречену частину. Як заявив президент, не так вже й багато пунктів плану було відхилено до цього.

"Насправді в нас є таємні розділи цього документу, які носять чутливий характер. І по таких чутливих питаннях ми звичайно просимо допомоги якомога раніше", – сказав він.

У якості прикладу Зеленський навів рішення надати Україні дозвіл використовувати зброю на великі дистанції.

"Звичайно ми для цього будемо використовувати власну зброю і спроможності, але дуже важливо, щоб і партнери задумалися нам в цьому допомогти і продовжити допомагати", – розповів президент

Зеленський висловив впевненість, що "лише завдяки єдності в ЄС ми зможемо до цього спонукати не лише лідерів ЄС, а інших лідерів також".

Нагадаємо, 16 жовтня президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план перемоги України, який складається з п'яти пунктів щодо оборони, військової, економічної сфер і безпеки. Першим пунктом є обов'язкове запрошення України до НАТО.

За словами президента, план містить три таємні доповнення, які надали окремим партнерам.

А 17 жовтня глава України Володимир Зеленський поїхав до Брюсселю. Президент представить план перемоги європейським лідерам.

Як повідомлялося, 17-18 жовтня у штаб-квартирі НАТО відбудеться зустріч міністрів оборони НАТО. Також буде присутня українська делегація.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: