Фото: З відкритих джерел
Про це пише Рубрика, посилаючись на заяву речника Георгія Тихого на сайті МЗС.
В офіційній заяві речник МЗС Георгій Тихий рішуче спростував ці твердження, наголосивши, що Україна не лише не займається розробкою такої зброї, але й була і залишається відповідальним учасником Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ).
Україна приєдналася до цього міжнародного договору ще у 1994 році, відмовившись від свого величезного ядерного арсеналу. Цей крок вважається найбільшим внеском у сфері ядерного роззброєння.
"Україна, яка зробила найбільший в історії внесок у міжнародний мир, безпеку та ядерне нерозповсюдження, сьогодні постає перед ядерним шантажем з боку держави-терориста Росії", наголосив дипломат.
Окрім цього, МЗС України звернуло увагу на безвідповідальну риторику росії щодо використання ядерної зброї та її загрози, пов'язані з окупацією Запорізької атомної електростанції, що створює серйозні ризики для ядерної безпеки не лише України, але й усього світу.
"В Україні переконані, що ДНЯЗ залишається наріжним каменем світової архітектури міжнародної безпеки. Попри російську агресію, що триває, Україна продовжує дотримуватись положень ДНЯЗ і залишатися відповідальною учасницею міжнародного режиму ядерного нерозповсюдження.
На відміну від росії, Україна виконує взяті на себе зобовʼязання та розраховує на їх виконання іншими відповідальними міжнародними акторами", резюмував речник в МЗС.
Нагадаємо, що 17 жовтня видання Bild з посиланням на неназваного високопоставленого українського чиновника повідомило, що Україна нібито відновить свій ядерний арсенал у разі, якщо Росія почне повторне вторгнення після завершення поточної війни.
При цьому неназваний чиновник запевняв, що Україна для ядерної зброї "має матеріали та знання". Тому для створення першої бомби може знадобитися кілька тижнів.
У відповідь на це керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко наголосив, що "будь-які фантазії" західних журналістів про українську ядерну зброю є "вигадками".
Цей матеріал також прокоментував "24 каналу" радник президента з питань комунікацій Дмитро Литвин. За його словами, "вже давно можна сплутати", де слова Юліана Рьопке, а де заяви російських пропагандистів. Оскільки й той, і ті "вкидають в інформаційний простір однакові дурниці".
Своєю чергою президент Зеленський заявив, що Україна не обговорює можливості поновити свій ядерний арсенал та не готується створювати ядерну зброю, натомість для захисту країни безальтернативним шляхом є членство у НАТО.
Україна отримає від Естонії новий пакет військової допомоги, про який було оголошено 22 лютого. Він… Читати більше
Міністерство оборони США спростувало заяву президента Дональда Трампа про те, що Вашингтон виділив на допомогу… Читати більше
Для виготовлення вибухівки в Україні залучатимуть приватні компанії, яким надаватимуть фінансову підтримку у вигляді грантів. Про це… Читати більше
23 лютого в Німеччині голосують на дострокових виборах до Бундестагу, які визначать політичне майбутнє країни.… Читати більше
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп "впевнений", що зможе домовитися про припинення вогню в Україні… Читати більше
У ніч на 23 лютого російські загарбники застосували проти України 267 безпілотників. Сили протиповітряної оборони… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.