Як пише Bloomberg, про це він сказав, відповідаючи на запитання журналістів перед зустріччю міністрів оборони країн НАТО в Брюсселі, передає Рубрика.
Рютте зазначив, що нині членами НАТО є 32 держави. Він не виключає, що Україна може стати 33 чи 34 членом Альянсу.
"Зараз, здається, що це буде Україна під номером 33, але, можливо, хтось інший з'явиться перед нею. Але Україна буде членом НАТО у майбутньому", – сказав він.
Генсек НАТО також підкреслив:
"Ми працюємо за всіма напрямами, щоб переконатися, що справді, колись Україна стане членом НАТО".
За його словами, зараз дуже важливою є вся двостороння допомога, яка надходить до України, всі координовані зусилля між союзниками.
Рютте також зазначив, що Альянс виділить Україні 40 мільярдів євро військової допомоги.
"Щодо фінансових зобов'язань, я радий повідомити, що ми йдемо шляхом надання 40 млрд, обіцяних на наступний рік, як погоджено у Вашингтоні", – сказав він.
Генсек НАТО також зазначив, що союзники по НАТО виділили 20,9 млрд євро на військову допомогу Україні в першій половині 2024 року і перебувають на шляху виконання своїх зобов'язань до кінця року.
"32 союзники єдині у своїй гарантії, що ми спільно зробимо усе, що необхідно, щоб гарантувати, що Україна може взяти гору, що Путін не отримає свого", – зазначив він.
Він також додав:
"Нам необхідно рухатися далі і швидше, щоб протистояти загрозам, що зростають, з якими ми стикаємося".
Зазначимо, що прийнявши кермо влади на початку місяця, колишній прем'єр-міністр Нідерландів зосередився на необхідності альянсу нарощувати інвестиції в оборонну промисловість.
"За останні два роки ми досягли значних успіхів у виробництві боєприпасів та виготовленні нових кораблів, бойових машин та літаків", – сказав Рютте. "Але ми все ще не виробляємо достатньо – і витрати залишаються надто високими".
Оскільки все більше країн-членів виконують зобов'язання НАТО витрачати 2% від обсягу виробництва на оборону з початку війни в росії – мета, яка найчастіше уникала уваги за останнє десятиліття, – Рютте також закликав витрачати більше коштів, щоб бути готовими до майбутнього конфлікту.
У Брюсселі міністри оборони обговорять новий командний центр у Вісбадені (Німеччина) для координації допомоги та навчання для України. Альянс також зосередиться на роботі з промисловістю для покращення стандартизації як способу об'єднання армій НАТО та покращення практики закупівель, за словами чиновника, який говорив на умовах анонімності.
Союзники також займуться прогалинами в системі ППО НАТО. Альянсу довелося відреагувати на ситуацію з боку країн на східному фланзі, де за останні тижні сталося кілька порушень їхнього повітряного простору російськими безпілотниками.
Скоординовані зусилля допомогли НАТО вийти на графік виробництва 2 мільйонів 155-міліметрових артилерійських снарядів цього року. Хронічний брак боєприпасів у Києві сприяв виснажливому просуванню Росії на сході України цього року.
Як повідомлялося, 17-18 жовтня у штаб-квартирі НАТО відбудеться зустріч міністрів оборони НАТО. Також буде присутня українська делегація.
Також глава України Володимир Зеленський у четвер, 17 жовтня, поїхав до Брюсселю. Президент представить план перемоги європейським лідерам.
У п'ятницю вночі, 24 січня, дрони Служби безпеки України та Сил спеціальних операцій Збройних сил… Читати більше
Війська росії вночі, 24 січня, обстріляли селище Зеленівка Херсонської області, внаслідок чого знищено кілька вантажівок,… Читати більше
На війні, захищаючи Україну, загинув 30-річний австрійський доброволець. Відповідну інформацію австрійської газети Östrerreich (oe24) підтвердили… Читати більше
Ці вихідні обіцяють стати справжньою зимовою казкою — тепла, м’яка погода налаштує на прогулянки, поїздки… Читати більше
Как выбрать VPS на Windows? Если ваша работа связана с продуктами Microsoft, такими как ASP.net,… Читати більше
Німецька компанія C. Bechstein Pianoforte AG передала близько 100 фортепіано W. Hoffman для українських мистецьких… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.