Про це пише "Рубрика" із посиланням на пресслужбу меценатської фундації OLOS.
У чому проблема?
Як так сталося, що мільйони українців не просто знають і говорять російською, але й щиро вважають її своєю рідною мовою, як русифікація так глибоко проникла в українські міста? Чому на одинадцятому році війни продовжують спілкуватись російською? Ця ситуація є наслідком тривалої русифікації, яка глибоко проникла в українське суспільство. Історично склалося так, що українська мова зазнавала системного приниження та дискримінації, що призвело до формування комплексу меншовартості та переконання в більшій престижності російської мови.
Яке рішення?
Задля сприяння поширенню в українському суспільстві відповіді на запитання "Чому важливо повертатись до української мови?" та донесення до українців історичної правди щодо мовного питання меценатська фундація OLOS за підтримки науковців Національного заповідника "Софія Київська" та Міністерства освіти і науки України створила науково-просвітницьке відео. Воно містить низку фактів про те, як нищили та принижували українську мову, як "спецоперація" по українському питанню триває вже понад 300 років, якою є справжня історія України.
Відео надає ті самі аргументи, що допоможуть донести до цього часу російськомовним українцям важливість переходу на "соловʼїну", мотивує глядача робити власні дослідження, зацікавлює історією тих, хто наразі не розуміє всієї глибини і сили впливу історії на свідомість людини.
Подивитися відео можна тут.
Як це працює?
Ідея відео виникла в діалозі з харківʼянином, підприємцем Дмитром Брезинським, який, маючи великі команди співробітників, зіштовхнувся зі спротивом персоналу щодо повернення до рідної мови в побутовому спілкуванні.
Тоді команда авторів відео зрозуміла, що наразі в мережі недостатньо вичерпного і легкого до сприйняття інфо-продукту, який мотивував би людину відмовлятись від російської мови.
"Ми бачимо, що Мовне Питання в Україні має дуже велику інерцію, і навіть частина людей, що відмовилась від "язика" на початку великої війни, зараз переживає відкат, – розповідає Дмитро Брезинський, ключовий меценат проєкту "Мовне питання". – Бо це напруга, бо так швидше і легше. Але насправді – через те, що причина відмовитись була суто емоційною: ненавиджу росіян, не хочу бути як вони. Без розуміння історичного підґрунтя, справжньої історії української мови, з підсвідомою вірою у парадигму "українське = сільське". Звісно, такий перехід був стихійним, і як показало життя – тимчасовим, тому що не вистачає компоненту "знаю, люблю і ціную українську", а є лише "обурений і мщуся російській".
Історичні матеріали надала команда Меценатської фундації OLOS: засновниця Тетяна Троян та директор Ігор Осипенко, дослідники історії та активні амбасадори української величі, в партнерстві з науковцями Національного заповідника "Софія Київська" та її очільницею Нелею Куковальською. Виконавча продюсерка – Анна Шуліка.
"Стародавні графіті на стінах Софії Київської закарбували навіки свідчення того, що розмовною мовою історичного центру Руси-України була саме українська. Попри столітні намагання загарбників зробити нас німими, відняти нашу мову – вона вистояла. Вистояла, як вже тисячу років в Софії стоїть Богоматір-Оранта, Непорушна Стіна, символ української стійкості. Тому ми радо долучились до проєкту, покликаному висвітлити історію нашої мови та боротьби за неї багатьох поколінь українців", – розповіла Неля Куковальська.
"Задача, яку ми перед собою поставили – зібрати в одному відео низку фактів про те, як українську мову нищили, принижували, якою є справжня історія України, а також мотивувати глядача робити власні дослідження, зацікавити історією тих, хто наразі не розуміє всієї глибини та сили впливу історії на свідомість людини", – доповнює Дмитро Брезинський.
Нагадаємо, що російська та російськомовна художня література вже залишила полиці українських бібліотек та книгарень. Час остаточно прибрати її й з книжкових полиць українців. Тому киян запрошують обміняти російськомовні книжки на українські по "шокуючій знижці".
В Ужгороді під час зустрічі Президента Володимира Зеленського з місцевими виробниками Віцепрем’єр-міністр з відновлення України… Читати більше
Повінь в Іспанії призвела до майже сотні смертей. Ще десятки людей внаслідок надзвичайної ситуації зникли… Читати більше
Російський диктатор володимир путін пішов на все, щоб отримати зброю від КНДР. Однак США та… Читати більше
В Ужгороді Президент України Володимир Зеленський відвідав клінічний центр, де українські захисники проходять реабілітацію після… Читати більше
Російські загарбники ввечері 30 жовтня здійснили масований ракетний обстріл Одещини. Ворог випустив близько десяти ракет різних видів. Про… Читати більше
Співробітництво України та Австрії має значний потенціал для зростання, зокрема у сфері технологій, заявив заступник… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.