Про це пише "Рубрика" із посиланням на пресслужбу БФ "Майнді".
У чому проблема?
Питання реабілітації та відновлення здоров'я як ветеранів, так і цивільних, що постраждали від війни, є одним із пріоритетних викликів для України.
Саме тому, реабілітаційні послуги мають бути доступними для всіх, незалежно від місця проживання, включаючи найвіддаленіші громади. Щоби отримати ці послуги, громадяни України не повинні вирушати у обласні центри.
Яке рішення?
16 жовтня 2024 року у Василькові Київської області відкрито новий реабілітаційний модуль для людей, що постраждали внаслідок повномасштабного російського вторгнення, – ветеранів, ветеранок, їхніх родин, цивільних.
Мобільний реабілітаційний модуль – це сучасний технологічний безбар'єрний простір площею 72 кв.м., що надає безкоштовні послуги з психосоціальної допомоги та фізичної реабілітації. Його оснащено всім необхідним реабілітаційним устаткуванням, а також WiFi-системою, телевізором для проведення онлайн-занять, кліматичним обладнанням та іншими необхідними технічними засобами.
"Ми пишаємося тим, що ідея створення мобільних реабілітаційних модулів, яку ми започаткували в рамках нашого фонду, успішно масштабується і вже реалізується у нових містах України. Перший модуль в Овручі продемонстрував велику потребу у подібних послугах, і на основі отриманого досвіду ми вдосконалили наші підходи для подальших проєктів, таких, як реабілітаційний модуль у Василькові. Це не просто медичний заклад, а місце, де люди отримують шанс на повне відновлення та повернення до нормального життя. Ми разом із нашими партнерами продовжуємо працювати над тим, щоб такі можливості були доступні в кожному регіоні, де цього потребують", — зазначив Тарас Єрмаков, керівник фонду "Майнді".
Васильківський міський голова Наталія Баласинович також зазначила:
"Створення реабілітаційного центру для ветеранів у Васильківській громаді – надважливий крок у реаліях нашого сьогодення. Допомога ветеранам війни, військовим, які повертаються до цивільного життя, сьогодні для всіх нас – питання №1. І наш спільний обов'язок – стояти поруч з ними в цей нелегкий час. Дякуємо всім, хто долучається до такої важливої справи, створення таких центрів – це не лише реабілітація, а й адаптація до нових умов життя".
Як це працює?
Формат соціальної франшизи також передбачає роботу мультидисциплінарної команди фахівців у кожному модулі, яка робить процес реабілітації максимально ефективним.
До складу цієї команди входять кейс-менеджер, психолог, лікар фізичної та реабілітаційної медицини, фізичний терапевт, логопед, а також фахівці партнерських організацій, що надають інші соціальні послуги.
"Підтримка соціальних ініціатив – один зі стратегічних пріоритетів Visa, і в умовах повномасштабної війни ці зусилля набувають ще більшої актуальності. Ми раді, що соціальна франшиза від БФ "Майнді" успішно масштабується, створюючи повноцінні умови реабілітації для постраждалих внаслідок війни в нових для цього проєкту містах України, – прокоментувала Світлана Чирва, віцепрезидентка, регіональна менеджерка Visa в Україні та Молдові. – Пишаємося, що продовжуємо підтримувати цю важливу ініціативу, яка допомагає українцям повернутися до повноцінного життя, виконуючи нашу глобальну місію – розширювати можливості місцевих спільнот".
Це другий проєкт соціальної франшизи від БФ "Майнді", яка має на меті зробити реабілітаційні та психосоціальні послуги доступними для ветеранів та цивільних у невеликих ОТГ без потреби їхати до обласних центрів.
З метою масштабування соціальної франшизи в межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я в консорціум об'єднались БФ "Майнді", Координаційний центр з психічного здоров'я Кабінету Міністрів України, ГО "Безбар'єрність", Київська обласна військова адміністрація та учасники спільноти "Бізнес без бар'єрів" – Visa та Ощадбанк. Проєкт реалізовано в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?", що впроваджується за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Наразі вже розроблено реабілітаційні кластери, які складаються з реабілітаційного модуля, модуля для тимчасового проживання ветеранів, пацієнтів та лікарів, а також модуля з реабілітаційним басейном.
Щоб стати пацієнтом реабілітаційного модуля у Василькові, необхідно заповнити онлайн-форму за посиланням.
Перший реабілітаційний модуль соціальної франшизи було відкрито в Овручі Житомирської області в січні 2024 року. В рамках масштабування франшизи реабілітаційний простір у Василькові вдосконалено на основі відгуків овруцьких фахівців і пацієнтів.
Нагадаємо, за підтримки посольства США в Україні ветеран Олександр Терещенко з Миколаєва разом з однодумцями реалізує проєкт "Я зміг і Ти зможеш", який спрямований на соціальну адаптацію людей, які мають ампутацію кінцівок.
Окрім того, юристи правозахисного центру "Принцип" розробили типові схеми надавачів послуг для військовослужбовців, ветеранів та їхніх родин.
Через критичний дефіцит енергоносіїв в Ірані уряд змушений запроваджувати крайні заходи. Урядові установи працюють за… Читати більше
22 грудня винищувач F/A-18 Super Hornet ВМС США зазнав аварії над Червоним морем після помилкового… Читати більше
Атаки російських хакерів на українські реєстри не становлять серйозної загрози для збереження даних. Усі вкрадені… Читати більше
У ніч проти 22 грудня російські війська атакували Україну 103 ударними безпілотниками типу Shahed та інших… Читати більше
У Забайкальському краї російської області зіткнулися вантажні поїзди, внаслідок чого з рейок зійшли десятки вагонів… Читати більше
У Броварах Київської області надзвичайники ліквідували загоряння на даху 25-поверхового будинку, що сталося через падіння… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.