Про це Сумська обласна військова адміністрація повідомляє у Фейсбуці, передає Рубрика.
Проєкт передбачений для тих, хто втратив свої домівки внаслідок війни чи евакуювався з прикордонних територій.
Начальник обласної військової адміністрації Володимир Артюх зазначив, що Сумщина надзвичайно вдячна міжнародним партнерам за таке рішення та допомогу.
Область і громада готові до старту, щоб якомога швидше створити комфортні умови для проживання родин, які потребують особливої підтримки.
"Для прикордонної Сумщини створення належних житлових умов для людей, які евакуюються з небезпечної зони, є стратегічним питанням в умовах широкомасштабної війни. Початку будівництва передувала кропітка робота з боку обласної, міської військових адміністрацій щодо пошуку партнерів, вибору та узгодження місця розташування містечка. Тому сьогодні маємо важливий результат – проєкт переходить у практичну площину реалізації і ми закладаємо старт нового будівництва за підтримки інституцій Червоного Хреста", – підкреслив Артюх.
Під час засідання "круглого столу" партнери провели презентацію проєкту модульного містечка у Сумах. Також вони обговорили його цільове призначення та основні характеристики.
Це перший етап будівництва вартістю 110 мільйонів гривень.
Він передбачає закладення комунікацій під цілісний комплекс та зведення перших 2 двоповерхових будинків на 32 одно- та двоповерхових квартири з їх повним облаштуванням. Будівництво планується здійснити протягом 3 місяців. Тож вже невдовзі тут зможуть оселитися перші 100 осіб.
На нижніх поверхах будинків будуть облаштовані помешкання, адаптовані для потреб маломобільних груп населення, зокрема, для осіб з інвалідністю, людей похилого віку. Крім того, пріоритет у забезпеченні житлом надаватиметься також багатодітним родинам тощо.
Загалом проєкт майбутнього містечка складається із:
Містечко буде облаштоване власним укриттям. Загальна вартість проєкту 385 млн.грн. За позитивними прогнозами його планують звести протягом 1 року.
За словами представниці Шведського Червоного Хреста Карен Бйорнестад, старт будівництва свідчить, що Червоний хрест залишається із Сумщиною, постійно підтримує і допомагає. Важливо, що цей проєкт об'єднав різні компоненти міжнародної підтримки та ресурси задля досягнення спільного результату.
"Ми не здаємося перед труднощами і ризиками. Довіра, яку сьогодні демонструємо нашим партнерам в Україні показує, що ми готові йти далі", – запевнила вона.
Ініціатива реалізується завдяки фінансовій підтримці:
Нагадаємо, Швеція запустила флагманську програму для відновлення українських громад та підтримки децентралізації.
Також повідомлялось, що у Сумській області розпочала роботу мобільна медична бригада Товариства Червоного Хреста України. Ця бригада безкоштовно надаватиме первинну медичну допомогу у віддалених населених пунктах Краснопільської громади.
Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше
Очільник Кремля володимир путін підписав законопроєкти про заборону "пропаганди чайлдфрі", тобто відмови від народження дітей та… Читати більше
У грецькому місті Мандра комуністи напали на акцію українців, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Україна… Читати більше
10 українських компаній взяли участь в NEDS — це оборонно-безпекова виставка, яка проходить в Роттердамі… Читати більше
АТ "Укрзалізниця" запускає з 15 грудня прямий щоденний поїзд № 9/10 сполученням Київ – Будапешт,… Читати більше
В ніч на 23 листопада у столичному готелі відбулася смертельна стрілянина. Поліція Києва розпочала кримінальне… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.