Аналітики ISW проаналізували, навіщо путіну відправляти військових КНДР на війну в Україні
Для того, щоб мати змогу залучити і особовий склад північнокорейської армії до війни в Україні, росія змогла укласти з КНДР договір про всеосяжне стратегічне партнерство. У такий спосіб диктатор рф володимир путін, імовірно, намагається уникати оголошення мобілізації в росії.
Про це пише Рубрика, посилаючись на звіт американського Інституту вивчення війни (ISW).
Як зазначають військові, після українського наступу в Курській області, потреба у додаткових військових ресурсах для росії зросла.
Та, як стверджують американські аналітики, глава кремля продовжує покладатися на пошук альтернативних шляхів формування війська, щоб уникнути "внутрішніх наслідків" загальної мобілізації або ще однієї хвилі часткової.
Путін і надалі не хоче запроваджувати ширшу мобілізацію, а натомість більше готовий залучити до російської армії північнокорейський персонал та вдатися до інших нерегулярних зусиль формування війська.
Видання Wall Street Journal із посиланням на джерела також писало, що посадовці російського Міністерства оборони тиснули на путіна, щоб той погодився на проведення нової хвилі мобілізації на тлі зростання втрат.
За кілька місяців до інавгурації після чергового "переобрання" на виборах президента російський лідер зустрічався з посадовцями Міноборони. Саме там його переконували в потребі нової хвилі мобілізації в росії.
путін відкинув цю ідею, сказавши, що на війну варто відправляти лише тих, хто добровільно підписав військові контракти. Однак вторгнення України в Курську область змушує російське військове керівництво знову наполягати на проведенні мобілізації.
"Сил наразі недостатньо, щоб досягти початкових цілей війни, вивести Україну з війни, підірвати її військовий потенціал або захистити прикордонні райони російської території. Дедалі більше людей говорять, що мобілізація неминуча", — цитує видання людину, яка брала участь у розмові з путіним.
Що відомо про залучення росією військових КНДР
Нагадаємо, аналітики ISW з посиланням на The Washington Post повідомили, що в Україні уже воюють солдати з КНДР, до того ж кілька тисяч північнокорейських військових проходять підготовку в росії і, ймовірно, в майбутньому їх можуть перекинути на лінію фронту.
Щобільше поблизу тимчасово окупованого російськими загарбниками Донецька внаслідок ракетного удару 3 жовтня загинули понад 20 військових, серед яких – шість офіцерів з КНДР: ще троє військовослужбовців з Північної Кореї були поранені.
Раніше фахівці ISW повідомляли, що в липні цього року Північна Корея мала відправити військові будівельні та інженерні сили для участі у "відновлювальних роботах" в окупованій Донецькій області. Зазначали, що вони братимуть участь у так званих відновлювальних роботах вже з липня 2024 року.
Окрім того, Північна Корея відправила делегацію своїх елітних військових до російської федерації. Це стало першим візитом північнокорейських солдатів до росії після угоди москви та Пхеньяна про співпрацю.