ЗМІ: КНДР зі свого боку підірвала дороги до Південної Кореї
15 жовтня Корейська Народно-Демократична Республіка підірвала ділянки своїх доріг, що з'єднують її з Південною Кореєю.
Про це повідомив Об'єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї, передає Yonhap.
Як зазначають, близько полудня за місцевим часом деякі ділянки дороги на північ від військової демаркаційної лінії, що розділяє країни, були підірвані.
"Північна Корея підірвала ділянки доріг Кенгі і Тонхе на північ від військової демаркаційної лінії близько полудня", – повідомив Об'єднаний комітет начальників штабів.
Там також зауважили, що заходи щодо спостереження та забезпечення готовності посилено.
Минулого тижня у КНДР оголосили про план "повного відділення" території від Південної Кореї. Там також заявили, що проінформували США про свій крок, щоб «запобігти будь-яким невірним оцінкам і випадковим конфліктам».
Як відомо, Кореї з'єднані автомобільними та залізничними дорогами вздовж лінії Кенгі, яка сполучає західне прикордонне місто Півдня Паджу з Кесоном на Півночі, а також лінією Тонхе вздовж східного узбережжя.
Раніше КНДР демонтувала вуличні ліхтарі та встановила міни вздовж свого боку доріг. Напруга ще більше зросла після того, як Північна Корея звинуватила Південну у нібито прольоті безпілотника над Пхеньяном із пропагандистськими листівками.
Лідер КНДР Кім Чен Ин провів зустріч із чиновниками служб безпеки, щоб обговорити проникнення в країну дронів, а також плани щодо реагування на ці інциденти. Як повідомляє місцеве Центральне телеграфне агентство Кореї (ЦТАК), на зустрічі Кім отримав звіти щодо протидії "серйозній провокації ворога".
Нещодавно стало відомо, що КНДР перегляне свою конституцію, щоб прибрати звідти декларовану мету мирного об'єднання з Південною Кореєю. Професор вивчення Північної Кореї в південнокорейському університеті Кюннам Лім Юл-чул вважає, що Пхеньян може покладатися на козир ядерної зброї у спробах силового об'єднання півострова.
Нагадаємо, що Північна Корея також прискорить свій шлях до того, аби стати військовою супердержавою з ядерною зброєю та мати можливість застосувати її у випадку загрози для КНДР.
Також у липні Північна Корея провела успішне випробування нової тактичної балістичної ракети "Хвасон-11Da-4.5" (Hwasong-11Da-4.5), яка здатна нести надвелику боєголовку вагою 4,5 тонни.
Варто додати, що 14 жовтня президент росії володимир путін вніс до Держдуми законопроєкт про ратифікацію Договору про всеосяжне стратегічне партнерство між рф та Північною Кореєю.
"Ратифікувати Договір про всеосяжне стратегічне партнерство між Російською Федерацією та Корейською Народно-Демократичною Республікою, підписане у місті Пхеньяні 19 червня 2024 року", — сказано в проекті федерального закону.
Як писала Рубрика, путін та Кім Чен Ин підписали Договір про всеосяжне стратегічне партнерство 19 червня. Документ набуде чинності з дати обміну ратифікаційними грамотами та буде безстроковим.