12 та 13 жовтня в столиці відбувся головний марафон країни — Київський марафон Незламності 2024, який зібрав 10 200 учасників, серед яких були 9 600 бігунів, включаючи військових, ветеранів, дітей, аматорів та професіоналів.
Про це повідомили у пресслужбі Run Ukraine, пише Рубрика.
Як розповідають організатори, ця подія була благодійною та зібрала 10 мільйонів гривень, більшість яких буде спрямовано на підтримку Сил оборони України.
Перед стартом марафону, який був головною дистанцією, пролунав символічний стартовий відлік і постріл, щоб вшанувати всіх тих, хто віддав своє життя і вже ніколи не вийде на старт.
"Run Ukraine вже в 14-те провела Київський марафон. Цей забіг – благодійний, разом з учасниками, генеральним партнером ПриватБанк та усіма партнерами ми зібрали 10 мільйонівгривень, більшість з цієї суми піде на підтримку Сил оборони.
Вперше з початку повномасштабного вторгнення бігова подія вийшла на вулиці Києва з колом у 21 км – ми вдячні місту та військовій адміністрації, з якими багато місяців працювали над цим. Спорт – мотивує, впродовж 2 днів в події взяло участь близько 1000 військових та військових ветеранів", говорить партнерка Run Ukraine Вікторія Веремієнко.
Організатори розповідають, що марафон також мав кілька благодійних цілей, зокрема:
- 1,56 мільйона гривень буде передано на напрям "Оборона" через державну фандрейзингову платформу UNITED24;
- всі внески учасників дистанції 1,6 км (193 000 гривень) перерахують центру Superhumans.
Окремі кошти будуть передані військовим підрозділам, таким як:
- Третя штурмова бригада,
- 24-та ОМБр імені короля Данила,
- Національної гвардії України,
- центру NextStep.
Компанія Run Ukraine спеціально зробила кілька благодійних цілей, адже потреб дуже багато, а завдяки Бігозбору, їх вдалось реалізувати.
Серед учасників були й військові, що проходять реабілітацію. На кшталт,
- Дмитро Красновський, який після важких поранень подолав дистанцію в 42 кілометри на візку;
- символічні забіги також присвячували загиблим героям, як-от рятувальник Андрій Гречаний, який присвятив свій марафон загиблому колезі.
"Люди мають пам'ятати про нашу працю, про людей, які віддали своє життя, задля порятунку інший", сказав Гречаний.
Також Сисоєнко Тетяна пробігла марафон разом з 3-річним сином Девідом, який подолав свій другий марафон у житті. Минулий ультрамарафон — 54 км — він "пробіг", коли йому виповнилося два роки, саме в день свого дня народження, каже його мама Тетяна.
"Я на це наважувалася всього півдоби. У мене було два стартових номери: один на марафон, інший – півмарафон. Сьогодні я пробігла 42 км. Вночі у малого була температура і мені здалося, що це знак – не бігти. Але зранку я подумала, що марафон один раз на рік, тому вирішила брати участь", розповіла Тетяна.
Учасники марафону приїхали з 35 країн світу, включно з бігункою Самантою Гатіс з Латвії, для якої цей марафон став 90-м у році. Навіть на станції "Академік Вернадський" в Антарктиді дистанцію пробігла Іванка Котурбаш онлайн.
Переможцем марафону вдруге поспіль став Микола Давиденко, а серед жінок найшвидшою була Марія Радко.
Останньою фінішеркою стала Емілія Меренмєс з Фінляндії, яка перетнула фінішну лінію зі словами: "Я біжу за Україну".