Повідомлення були неправдивими: у Нацполіції прокоментували ситуацію з замінуванням різних об'єктів 14 жовтня
14 жовтня по всій Україні на електронні адреси державних установ, редакцій ЗМІ, посольств та інших об'єктів надійшли масові повідомлення про "замінування", які виявилися неправдивими.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Національну поліцію України.
Як повідомляють, по всіх регіонах України на електронні адреси органів влади, шкіл, бізнес-центрів, готелів, редакцій ЗМІ, посольств та інших об'єктів і відомств масово надійшли повідомленням про "загрозу терористичного акту" та "замінування".
Національна поліція України повідомила, що всі ці повідомлення виявилися неправдивими.
Правоохоронці зауважують, що підрозділи поліції ретельно перевірили понад 2000 об'єктів, але не знайшли жодних підтверджень загрози.
"Такі повідомлення – це почерк російських спецслужб, якими вони ведуть проти України гібридну війну, намагаючись спричинити масову паніку та виснажити систему державних та правоохоронних органів", пояснили у поліції.
Зі слів правоохоронців, більшість повідомлень про замінування були надіслані з російських IP-адрес.
Що відбувалося?
Нагадаємо, що 14 жовтня у низці міст України повідомили про мінування державних установ: зокрема навчальних закладів, судів, вишів, Міністерства культури, інших адмінбудівель.
У поліції заявили, що вже не перший рік стикаються з такого роду повідомленнями, тож є напрацьований відповідний алгоритм реагування на такі події.
"Національна поліція України вже не перший рік стикається з такого роду повідомленнями, напрацьований відповідний алгоритм реагування та такі події. Не виключено, що у такий спосіб ворог намагається дестабілізувати ситуацію у регіонах нашої держави, тож застосовує для цього інформаційно-психологічні спецоперації. Сил і засобів поліції вистачає, аби перевірити кожен об'єкт", – додали в поліції.
У поліції заявили, що вибухівку шукали у школах, міськрадах, будівлі Мінкульту, приміщенні Вищої ради правосуддя та інших установах. Зокрема, відомо про випадки в Києві, на Чернігівщині, Сумщині, Житомирщині, у Львові, Запоріжжі, Івано-Франківську та інших містах.
А ввечері МЗС заявило, що понад шістдесят українських закордонних дипломатичних установ отримали також анонімні листи про замінування. Подібні повідомлення отримали й структурні підрозділи МЗС України.
Станом на вечір 14 жовтня правоохоронці продовжували перевіряти масові повідомлення про мінування державних установ і не лише: на той час половина не підтвердилася.