Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.
Як розповідають фахівці, нещодавно в Уряді України відбулися зміни і тому вони вирішили респондентам поставили запитання, яких змін вони очікують – діяльність Уряду покращиться, погіршиться чи нічого не зміниться.
Як можна бачити на графіку нижче, переважна більшість українців – 74% – вважають, що у діяльності Уряду нічого не зміниться після нещодавніх змін.
Очікують на покращення діяльності – 12%, на погіршення діяльності – 6%.
Серед тих, хто довіряє Зеленському, найбільше оптимістів (19%), але більшість (64%) все одно вважають, що нічого не зміниться в діяльності уряду.
Інше питання, зі слів науковців, яке час від часу обговорюється (зокрема, і в контексті поточних урядових змін) – створення Уряду національної єдності. У опитування сформулювали запитання таким чином, чи підтримують українці широку коаліцію парламентських і позапарламентських патріотичних сил.
Як можна бачити на графіку нижче, 50% українців позитивно ставляться до ініціативи зі створення Уряду національної єдності як широкого об'єднання всіх патріотичних сил у парламенті і поза ним.
Негативно ставляться – лише 13%, а 33% мають нейтральне ставлення.
За даними соціологів, у всіх регіонах України ситуація досить подібна і близько половини населення (46-53% залежно від регіону) мають прихильне ставлення до цієї ініціативи.
І серед тих, хто довіряє президенту Володимиру Зеленському, і серед тих, хто йому не довіряє, близько половини прихильно ставляться до ідеї уряду національної єдності.
КМІС провів всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус» упродовж 20-27 вересня 2024 року методом телефонних інтерв'ю (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
Опитування проводили у всіх регіонах України на підконтрольних землях. Всього було опитано 1001 громадян України віком 18 років і старше. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України (водночас частина респондентів — ВПО), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% — для показників, близьких до 10%, 1,8% — для показників, близьких до 5%.
Що відомо про уряд національної єдності?
Протягом останнього часу циркулює ідея створення в Україні уряду національної єдності за прикладом Ізраїлю, який ухвалив таке рішення на тлі протистояння з бойовиками ХАМАСу.
Ізраїльський уряд національної єдності об'єднує представників конкурентних парламентських груп у широку коаліцію та ставить перед собою завдання об'єднання країни, залучення міжнародної підтримки та перемоги над противником.
Минулого року КМІС опитав українців щодо такої ідеї, пояснюючи саме на прикладі Ізраїля та ХАМАСу. Тоді 37% опитаних українців відповіли, що позитивно ставляться до такої ініціативи, 38% — нейтрально, 19% — негативно, 7% — не визначилися зі своєю думкою.
Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше
Очільник Кремля володимир путін підписав законопроєкти про заборону "пропаганди чайлдфрі", тобто відмови від народження дітей та… Читати більше
У грецькому місті Мандра комуністи напали на акцію українців, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Україна… Читати більше
10 українських компаній взяли участь в NEDS — це оборонно-безпекова виставка, яка проходить в Роттердамі… Читати більше
АТ "Укрзалізниця" запускає з 15 грудня прямий щоденний поїзд № 9/10 сполученням Київ – Будапешт,… Читати більше
В ніч на 23 листопада у столичному готелі відбулася смертельна стрілянина. Поліція Києва розпочала кримінальне… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.