Абсолютна більшість українців підтримує закон про заборону релігійних організацій пов'язаних із РПЦ
Абсолютна більшість українців, а саме 80%, підтримують нещодавно схвалений закон про заборону діяльності релігійних організацій, які пов'язані з російською православною церквою.
Про це пише Рубрика, посилаючись на результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного з 20 вересня по 3 жовтня.
Як зауважили фахівці, існують різні підходи до визначення релігійної самоідентифікації населення.
У КМІС розповіли, що у звичайних моніторингових опитуваннях застосовують наступний підхід:
- спочатку респондентам ставилося запитання "До якої конфесії або релігії, якщо така є, Ви себе відносите?", де перелічувалися православ'я / греко-католицизм / тощо, тобто.
- Далі, якщо респондент відповідав, що вважає себе православним, ставилося додаткове запитання "А до якої саме Православної Церкви Ви себе зараховуєте?" і респонденту зачитувалися тільки два варіанти:
- "Православна Церква України (створена після об'єднавчого Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Автокефальної Православної Церкви і частини архієреїв Української Православної Церкви Московського Патріархату)",
- "Українська Православна Церква – Московський Патріархат".
Як можна бачити, порівняно із липнем 2022 року релігійна самоідентифікація майже не змінилася.
"Абсолютна більшість українців – 80% – підтримують схвалення цього Закону. Не підтримують – 16%, а ще 4% не визначилися зі своєю думкою", зазначили соціологи.
КМІС зазначає, що фактично у всіх регіонах переважна більшість українців підтримують ухвалений закон (від 71% на Сході до 83% на Заході).
Дослідження проходило 20 вересня – 3 жовтня. Методом телефонних інтерв'ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів опитали 2 004 респонденти у віці від 18 років, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася урядом України.
До вибірки не включали жителів територій, які тимчасово не контролюються владою України (водночас частина респондентів – це ВПО, які переїхали з окупованих територій), а також опитування не проводили з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 2,9% для показників, близьких до 50%, 2,5% для показників, близьких до 25%, 1,7% – для показників, близьких до 10%, 1,3% – для показників, близьких до 5%.
Що відомо про закон проти релігійних організацій, що пов'язані з рф
У січні 2023 року уряд зареєстрував законопроєкт, який передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій, що пов'язані з росією. Таким документом може бути припинена діяльність УПЦ МП.
20 серпня у Верховній Раді ухвалили законопроєкт, який передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов'язаних з російською федерацією. Таким документом може бути припинена діяльність УПЦ МП.
23 серпня президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов'язаних з росією. Таким документом може бути припинена діяльність УПЦ МП.
Своєю чергою голова інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Климент виступив з коментарем, запевнивши, що церква продовжить своє існування як істинна церква в Україні.