Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Reuters.
У Литві 13 жовтня пройшов перший тур виборів до Сейму в загальнодержавному багатомандатному округу.
За остаточними результатами, соціал-демократи набрали 19% голосів, випередивши правоцентристську партію "Союз Вітчизни" прем'єр-міністра Інгріди Шимоніте з 18% та антиурядову партію "Німанська зоря" з 15%.
Очікується, що у разі приходу до влади соціал-демократи Блінкявічюте збережуть жорстку позицію щодо росії, включаючи збільшення видатків на оборону, а також прагнутимуть покращити зношені державні послуги та підвищити податки для багатих.
На запитання журналістів, чи вона розраховує очолити наступний уряд, Блінкявічюте відповіла:
"У мене немає жодних сумнівів".
Блінкявічюте заявила, що вже веде переговори щодо створення коаліції з двома іншими лівими партіями.
Прем'єр-міністр Шимоніте, що йде, заявила, що формування нового уряду на чолі з її партією залишається можливим, хоча політичні аналітики применшують ймовірність того, що її партія залишиться при владі.
"Зараз ще надто рано говорити про те, яка партія матиме ініціативу зі створення наступної коаліції", – заявила Шимоніте журналістам.
Половина парламенту Литви обирається всенародним голосуванням з 5% бар'єром для отримання місць. Інша половина обирається на окружній основі, причому два найкращі кандидати більшості округів виходять на другий тур голосування 27 жовтня.
Шимоніте заявила, що результати другого туру голосування визначать ймовірний склад наступного уряду.
Однак у партії "Союз Вітчизни" немає союзників у парламенті для формування нової більшості після того, як один із її молодших партнерів по коаліції не зміг подолати 5-відсотковий бар'єр для проходження до парламенту, вважає Мажвідас Ястрамскіс, політичний аналітик Інституту міжнародних відносин та політології.
"Провал (коаліційної) партії позбавив Шимоніте всіх шансів залишитися на посаді прем'єр-міністра", – сказав Ястрамскіс.
Під час виборчої кампанії основна увага приділялася внутрішнім проблемам, особливо стрімко зростаючій вартості життя, проте національна безпека залишається головною турботою Литви, яка є частиною східного флангу НАТО та Європейського Союзу.
Держава Балтії з населенням 2,9 мільйона людей рішуче підтримує Україну в її війні з російськими військами.
Заступник лідера соціал-демократів Гінтаутас Палуцкас запропонував збільшити витрати на оборону з більш ніж 3% до 5% національного продукту цього року, оскільки Литва модернізує свою армію.
Довідка
У парламентських виборах цього року могли взяти участь майже 2,4 млн виборців.
У Литві обирається 141 парламентарій – 71 в одномандатних округах та 70 – у багатомандатному окрузі. Загалом цього року до Сейму балотувалися 1740 політиків, списки кандидатів висунули 14 партій та одна коаліція.
За два тижні в Литві відбудеться другий тур виборів у одномандатних округах. Обраними до парламенту за підсумками першого туру виборів вважатимуться кандидати, які набрали найбільшу кількість голосів, але не менше ніж одну п'яту всіх голосів виборців, внесених до списків даного виборчого округу. Якщо жоден із кандидатів не набере одну п'яту голосів у своєму окрузі, то призначається другий тур.
Нагадаємо, Литва 28 вересня оголосила про надання нового пакета військової допомоги Україні. Загалом Литва вже надала Україні допомоги на понад 683 мільйони євро.
У сучасній війні технології стають справжньою зброєю, а кожен 3D-принтер – потужним інструментом для допомоги… Читати більше
31 жовтня ввечері російські загарбники вдарили керованими авіаційними ракетами по цивільному підприємству в місті Дергачі… Читати більше
Сполучені Штати Америки готують новий пакет військової допомоги для України, деталі якого будуть оприлюднені найближчим… Читати більше
У місті Фастів Київської області успішно завершили проєкт модернізації системи управління відходами, який став першою… Читати більше
Міністерство оборони України оголосило про початок бета-тестування сервісу оформлення відстрочки від мобілізації у мобільному застосунку… Читати більше
Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.