Про це вона написала у Facebook, пише Рубрика.
Цим жестом мисткиня прагнула привернути увагу до питання демонтажу пам'ятника, який, на її думку, є символом ворожої зброї, що знищує українців.
Петушинська залишила на монументі дату "03.09.24", що позначає день, коли росіяни завдали удару по Полтавському Військовому інституту зв'язку, спричинивши загибель десятків людей.
За словами мисткині, її акція мала на меті винести питання демонтажу монумента в публічний простір та змусити владу прийняти рішення щодо ліквідації символів, які, на її думку, підтримують агресора.
Після інциденту на місце події прибула патрульна поліція, батальйон спецпризначення та криміналісти. Поліція кваліфікувала акцію як "дрібне хуліганство", однак Петушинську поки не притягли до відповідальності.
Художниця підкреслила, що її дії спрямовані на боротьбу з ворожою символікою, яка, на її думку, продовжує негативно впливати на українське суспільство.
"Моя акція, яку вони (правоохоронці — ред.) назвали "дрібним хуліганством", має на меті винести проблему в публічну площину та домогтися від влади прийняття, нарешті, відповідних рішень щодо прибирання ворожої символіки, яка працює на ворога", — наголосила художниця.
Що відомо про цей пам'ятник?
Монумент Слави — пам'ятка монументального мистецтва початку XIX століття на честь 100-ліття Полтавської битви 27 червня 1709 року.
Пам'ятник встановили у 1811 році в центрі Круглої площі Полтави.
Ще у 2022 році рада Мінкульту рекомендувала демонтувати пам'ятники у Полтаві, пов'язані з російською імперією.
Мова йде про пам'ятники, встановлені у часи російської імперії та пов'язані з перемогою росії у Полтавській битві 8 липня 1709 року над союзними військами України та Швеції:
А втім, монумент досі на місці.
Російський удар по Полтаві
Близько 9-ї ранку 3 вересня місцеві ЗМІ повідомили про два вибухи. Перед цим у Telegram-каналі Повітряних сил ЗСУ повідомляли про ракету в напрямку Полтави.
Влучання було по території навчального закладу і сусідньої лікарні. Зокрема, частково зруйнована одна з будівель Інституту звʼязку. Люди опинилися під завалами, багатьох вдалося врятувати. Але число загиблих постійно зростало.
За наявною інформацією, росіяни використали дві балістичні ракети. Загалом унаслідок цієї атаки загинули 59 людей, постраждали — 328.
У Полтаві, за фінансування Фундації Олени Зеленської, облаштували першу і єдину в регіоні Школу Супергероїв.… Читати більше
російська федерація від початку повномасштабного вторгнення скоїла в Україні понад 7 тисяч екологічних злочинів, збитки… Читати більше
Правоохоронці вже встановили десять учасників інциденту з побиттям 12-річної дівчинки у Білій Церкві, що на… Читати більше
Перші трамваї з Базеля вже прямують до Львова. Прибуття в Україну очікується через тиждень. Перед… Читати більше
У Давосі Президент Володимир Зеленський провів зустріч із Прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою, під час якої… Читати більше
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що закінчення війни росії в Україні буде офіційною політикою Сполучених… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.