“Символ ворожої зброї”, який мали б давно демонтувати: у Полтаві художниця фарбою облила імперський монумент

У Полтаві художниця Юлія Петушинська здійснила мистецьку акцію, під час якої облила червоною фарбою Монумент Слави та написала дату трагічної атаки росії на військовий інститут, що забрала життя 59 людей.

Про це вона написала у Facebook, пише Рубрика.

Цим жестом мисткиня прагнула привернути увагу до питання демонтажу пам'ятника, який, на її думку, є символом ворожої зброї, що знищує українців.

Петушинська залишила на монументі дату "03.09.24", що позначає день, коли росіяни завдали удару по Полтавському Військовому інституту зв'язку, спричинивши загибель десятків людей.

Фото: Фейсбук / Yuliya Petushynska

За словами мисткині, її акція мала на меті винести питання демонтажу монумента в публічний простір та змусити владу прийняти рішення щодо ліквідації символів, які, на її думку, підтримують агресора.

Після інциденту на місце події прибула патрульна поліція, батальйон спецпризначення та криміналісти. Поліція кваліфікувала акцію як "дрібне хуліганство", однак Петушинську поки не притягли до відповідальності.

Фото: Фейсбук / Yuliya Petushynska

Художниця підкреслила, що її дії спрямовані на боротьбу з ворожою символікою, яка, на її думку, продовжує негативно впливати на українське суспільство.

"Моя акція, яку вони (правоохоронці — ред.) назвали "дрібним хуліганством", має на меті винести проблему в публічну площину та домогтися від влади прийняття, нарешті, відповідних рішень щодо прибирання ворожої символіки, яка працює на ворога", — наголосила художниця.

Що відомо про цей пам'ятник?

Монумент Слави — пам'ятка монументального мистецтва початку XIX століття на честь 100-ліття Полтавської битви 27 червня 1709 року.

Пам'ятник встановили у 1811 році в центрі Круглої площі Полтави.

Ще у 2022 році рада Мінкульту рекомендувала демонтувати пам'ятники у Полтаві, пов'язані з російською імперією.

Мова йде про пам'ятники, встановлені у часи російської імперії та пов'язані з перемогою росії у Полтавській битві 8 липня 1709 року над союзними військами України та Швеції:

  • монумент (колону) Слави, встановлений на честь 100-річчя "перемоги російської армії Петра I".
  • пам'ятник на місці відпочинку Петра, споруджений у 1849 році на місці будинку козака Магденка, в якому після битви зупинявся російський цар.
  • пам'ятник славним захисникам Полтави і коменданту фортеці Олексію Келіну, встановлений у 1909 році на честь 200-річчя перемоги у Полтавській битві.

А втім, монумент досі на місці.

Російський удар по Полтаві

Близько 9-ї ранку 3 вересня місцеві ЗМІ повідомили про два вибухи. Перед цим у Telegram-каналі Повітряних сил ЗСУ повідомляли про ракету в напрямку Полтави.

Влучання було по території навчального закладу і сусідньої лікарні. Зокрема, частково зруйнована одна з будівель Інституту звʼязку. Люди опинилися під завалами, багатьох вдалося врятувати. Але число загиблих постійно зростало.

За наявною інформацією, росіяни використали дві балістичні ракети. Загалом унаслідок цієї атаки загинули 59 людей, постраждали — 328.

Пошейрити
Опубліковано автором
Альвіна Камінська
Теги: Декомунізація Культура Полтава Росія

Свіжі дописи

  • Новини

Рішення для перемоги: в ЗСУ створили школу з підготовки операторів безпілотних наземних роботизованих комплексів

Перша у Збройних Силах України школа підготовки операторів безпілотних наземних роботизованих комплексів створена на базі… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт Нетаньяху й Галланта

Міжнародний кримінальний суд (МКС) 21 листопада відхилив скарги Ізраїлю на юрисдикцію суду щодо ситуації в… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Родини полонених випустили “Московські конвенції”, щоб нагадати світу про злочини рф проти людяності

“Рубрика” розповідає деталі. У чому проблема? З початку повномасштабного вторгнення російська федерація порушила всі можливі… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Ворог атакував Дніпро міжконтинентальною балістичною ракетою: обстріл потрапив на відео

Фонд допомоги військовим "Повернись живим" оприлюднив знімки вибухів у небі над Дніпром вранці 21 листопада.… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

У Міноборони Канади підтвердили передачу ППО NASAMS: уже дорогою до України

У Міноборони Канади підтвердили передачу Україні ППО NASAMS. На даний час система вже знаходиться у… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Культурна дипломатія: депутати привітали вихід української відеогри S.T.A.L.K.E.R.2

З трибуни Парламенту група народних депутатів привітала вихід довгоочікуваної української відеогри "S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля".… Читати більше

Thursday November 21st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.