Розстріляна швидка: у Франції показали пошкоджене росіянами авто з Харківщини
У межах проєкту "Розстріляна швидка" у понад 40 містах продемонструють пошкоджену російськими загарбниками карету швидкої допомоги з Харківщини. Проєкт стартував у Франції.
Про це повідомляється на сайті Світового конгресу українців (СКУ), інформує Рубрика.
Віцепрезидент СКУ в Західній Європі та віцепрезидент Об'єднання українців Франції (ОУФ) Володимир Когутяк зазначив:
"Ініціатива має на меті підвищити обізнаність про жахіття війни в Україні."
Він додав, що цей проєкт є яскравим прикладом того, як громади можуть об'єднуватися для реалізації великих національних ініціатив.
Днями демонстрація відбулася у Ніцці та Каннах.
Ініціативу поширив гуманітарний проєкт "AMF" – обʼєднання понад 40 франко-українських асоціацій у Франції. Його також підтримав СКУ.
Мета проєкту – розповісти французам правду про війну в Україні, показати докази російських злочинів проти цивільних та зібрати гроші на нові машини швидкої для України.
Як зазначають організатори, росіяни розстріляли автівку у вересні 2022 року. Українські лікарі тоді поспішали на порятунок пораненого цивільного, але не змогли його евакуювати, оскільки в автівку прилетів російський снаряд.
На кузові також безліч дрібніших слідів від попередніх ворожих обстрілів.
Авто вже два роки подорожує з місією "Ukraine is calling", організованою неприбутковою громадською організацією «Lukraine» з Люксембургу і є нагадуванням про війну Росії проти України.
Зазначається, що завдяки проєкту за минулі два роки було зібрано гроші на 77 карет швидкої.
А раніше розстріляну швидку показали в Римі. До організації проєкту долучилося Християнське товариство українців в Італії, складова організація СКУ.
Нагадаємо, програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за підтримки Європейського Союзу (ЄС) та урядів Канади й Данії у партнерстві з Міністерством охорони здоров'я України та Міністерством соціальної політики України передала 10 спеціалізованих автомобілів. Ці автомобілі посилять спроможність місцевих служб задля кращого реагування на потреби постраждалих від війни громад.