Про це повідомив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель під час пресконференції після засідання міністрів закордонних справ ЄС.
Європейський дипломат наголосив на важливості продовження тренувань для українських Збройних сил, оскільки фронтова лінія стала довшою цього літа, і українські військові перебувають під значним тиском.
"Ми маємо продовжувати надавати українським Збройним силам більше можливостей і збільшувати нашу навчальну місію. Ми продовжимо мандат EUMAM на два наступних роки", — заявив Боррель.
Дипломат сподівається, що у блоці вдасться знайти консенсус щодо рішення.
Раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявляв, що Євросоюз нібито розглядає відправлення військових радників до України в межах цієї місії.
"Ми точно не підтримаємо, ми не віддамо свій голос за це, війна має закінчитися […] Ми не підтримуємо жодну ініціативу, яка збільшує ризик ескалації війни, тому ми сказали їй ні", — заявив Сіярто.
Він вважає, що розміщення військових радників в Україні є "небезпечною пропозицією". Будапешт уже повідомив Службу закордонних справ Європейського Союзу в Брюсселі, що не підтримає ініціативу в такому вигляді, а тому попросив переробити її.
У серпні Боррель оголосив, що Євросоюз вирішив розширити плани стосовно підготовки військових з України до кінця року — мова йде про 75 тисяч бійців. А втім, члени блоку так і не досягли консенсусу щодо навчань на території України.
Окрім того, Європейський Союз має намір змінити систему військової підтримки України. Це пов'язано із вето Угорщини, яка є лояльною до російської федерації.
Навчання військових в інших країнах
У Британії триває так звана операція Interflex, яка спрямована на навчання українських військових від 10 країн-союзниць. Так, для максимально ефективної підготовки військових у Британії збудували спеціальний полігон. Повідомляють, що його обладнання та інфраструктура дозволять здобути досвід ведення бойових дій у міських умовах.
Так, Велика Британія підтримує Україну та збирається навчити 30 тисяч українських військовослужбовців до кінця року.
Також, інструктори з Австралії в межах навчальної операції допомагали українським військовим відпрацьовувати підготовку до проактивних дій під час проходження психологічної смуги посеред густих лісів.
До того ж під керівництвом данських інструкторів проходять навчання українських військовослужбовців з ведення позиційних бойових дій: відпрацьовують дії з підготовки, захоплення та утримання позиції.
Варто додати, що Чехія розглядає можливість проведення у своїй країні додаткових навчань для 4000 військових Збройних Сил України.
А 10 жовтня стало відомо, що для 2300 українських солдатів нової бригади імені Анни Київської навчання проводять французькі військові.
Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше
Ввечері 31 жовтня у столиці та низці областей українська влада оголосила повітряну тривогу через загрозу… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський заявив про можливість подання запиту до Міжнародного кримінального суду на арешт… Читати більше
У французькому Страсбурзі в Палаці Європи відкрилася фотовиставка "Розстріляна свобода слова", яка присвячена українським журналістам,… Читати більше
Директора Рівненського зоопарку оштрафували за те, що він не повідомив про смерть левиці, яка стала… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський підписав указ про призначення Василя Боднара новим послом України в Польщі.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.