Фото: З відкритих джерел
Про це пише ExPro з посиланням рішення суду, яке опубліковане в Єдиному реєстрі судових рішень.
За даними судових матеріалів, "Центренерго" звинувачує "Азонекс" у невиконанні зобов'язань щодо повної поставки вугілля. Зокрема, було зазначено, що різниця між фактичною вартістю поставленого товару і попередньою оплатою становила 22,33 млн грн, яку відповідач не повернув.
Крім того, через відсутність належної реєстрації податкових накладних "Центренерго" не могло нарахувати податок на суму 39,06 млн грн.
Позивач вимагав відшкодування не тільки попередньо сплачених 22,33 млн грн, а й 3% річних (808 тис. грн), інфляційних втрат (2,18 млн грн), а також збитків на 39 млн грн, разом із додатковими нарахуваннями (3% річних і інфляційними втратами).
Суд частково задовольнив вимоги "Центренерго", визнавши правомірність позову на підставі невиконаних зобов'язань "Азонекс".
"Враховуючи встановлені вище судом обставини, дослідивши повно та всебічно матеріали справи, на день розгляду справи, суд частково задовольняє позовні вимоги ПАТ "Центренерго" до ТОВ "Азонекс"", – йдеться в рішенні.
ТОВ "Азонекс", засноване Андрієм Мартиновським, у 2020 році займалося імпортом вугілля з Польщі, а також фігурувало в розслідуванні Бігус.інфо щодо співпраці "Центренерго" з російськими постачальниками вугілля.
Ця судова справа підтверджує важливість дотримання договірних зобов'язань та прозорості в енергетичному секторі України.
Нагадаємо, що Державне підприємство "Укрвугілля" вимагає від ПАТ "Центренерго" 582 млн грн боргу за поставлене вугілля.
Як писала "Рубрика", вугільна промисловість в Україні занепадає ще з набуттям незалежності. Через війну частину шахт окупували, а вугільна генерація майже зруйнована. Промисловість потребує значних фінансових надходжень, щоб відновитись, але чи треба це? "Рубрика" поспілкувалась з "Екодією" та розповідає, що таке справедлива трансформація. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Закрити вугільні шахти, але не місто навколо них: як працює справедлива трансформація?".
Данія виділить 405 мільйонів крон ($56,8 мільйона) на гуманітарну допомогу та зусилля із відновлення в… Читати більше
Рада Європейського Союзу в роковини повномасштабного вторгнення, 24 лютого, ухвалила 16-й пакет санкцій проти росії.… Читати більше
У ніч проти 24 лютого Підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України, Головного управління розвідки,… Читати більше
Низка лідерів країн Балтії, Європи та Канади у третю річницю повномасштабного вторгнення росії прибули до… Читати більше
24 лютого - треті роковини повномасштабного вторгнення росії в Україну. Президент Володимир Зеленський та та… Читати більше
Найактивніше минулої доби російська армія атакувала Курський та Покровський напрямки. Загалом на фронті відбулося 96… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.