Про це інформує PAP, передає Рубрика.
На запитання про ставлення поляків до прийому в РП біженців з України 53% респондентів відповіли, що підтримують це рішення, а 40% висловили негативну думку з цього приводу.
"53% поляків підтримують прийняття у Польщі українських біженців, що є найнижчим результатом з моменту російського вторгнення в лютому 2022 року. Після початку війни в березні 2022 року людей, які висловлювали таку думку, було 94%. Упродовж наступного року підтримка залишалася на рівні 80%", – повідомив CBOS.
В аналітичному центрі зазначили, що значне зниження підтримки було зафіксовано з весни 2023 року, що пов'язано з початком так званої зернової кризи у польсько-українських відносинах.
У березні 2022 року лише 3% виступали проти прийняття біженців з України, а зараз ця кількість зросла до 40%.
Підтримують прийняття біженців з України 60% польських чоловіків і лише 47% польських жінок. Більше проти прийняття українських біженців до Польщі виступають люди з правими політичним поглядами, ніж з лівими.
Як зазначається, цю ідею підтримують дві третини поляків (67%), проти цього виступає лише приблизно п'ята частина респондентів (22%).
Зокрема, серед електорату лише виборці лівих політсил виступають переважно проти такого рішення. Натомість прихильники інших політичних партій у своїй більшості підтримують це рішення.
Автори дослідження також зазначили, що у вересні кількість осіб, які побоюються, що росія може застосувати ядерну зброю проти України, знизилася з 77% на початку повномасштабного вторгнення до 51% тепер.
Найбільше застосування ядерної зброї Росією в Україні бояться у Польщі жінки та люди старшого віку.
Опитування проведено з 12 по 22 вересня на вибірці 941 особи (з них: 64,2% за методом CAPI, 23% – CATI та 12,9% – CAWI).
Довідка
У Польщі станом на сьогодні перебуває близько мільйона людей, які приїхали в країну після 24 лютого 2022 року. Загалом в Польщі може перебувати понад 3 млн громадян України.
За даними Євростату, українці – лідери отримання посвідок на проживання в ЄС. Торік у Євросоюзі було видано понад 3,7 мільйона перших дозволів на проживання негромадянам ЄС, що на 4,7% більше, ніж у 2022 році.
Найбільшу кількість перших посвідок на проживання було видано громадянам України (307 313), за ними йдуть Білорусь (281 279) та Індія (207 966).
Нагадаємо, що 8 липня президент Володимир Зеленський підписав двосторонню безпекову угоду з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском.
Також Київ та Варшава продовжать співпрацю з питань підготовки особового складу Сил безпеки й оборони, домовившись сформувати в Польщі легіон добровольців з українців у Європейському Союзі.
Офіційно зареєструвала торгівельну марку в США українська компанія DroneUA, яка працює у галузях енергетики, сільського… Читати більше
Кабінет міністрів дозволив бронювати 100% медичних працівників державних та комунальних медзакладів та прокурорів Спеціалізованої антикорупційної… Читати більше
Російські військові заявили про використання дрона для знищення українського морського безпілотника, що може вплинути на… Читати більше
Сайт Агенції Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку, що займається невійськовою допомогою іншим країнам, припинив… Читати більше
На фронті минулої доби, 1 лютого, було зафіксовано 110 бойових зіткнень Сил оборони України з… Читати більше
У ніч проти 2 лютого війська рф атакували Україну 55 ударними безпілотниками типу Shahed, а… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.