Кудрицький: Україна в будівництво нової енергетики може залучити 10 млрд євро
Україні, щоб залучити 10 млрд євро інвестицій у будівництво нових енергетичних потужностей, необхідно виконати комплекс заходів щодо підтримки інвесторів у цій галузі.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на колишнього керівника "Укренерго" Володимира Кудрицького, передає Рубрика.
За його словами, держава має створити певну екосистему та економічні умови для інвестицій в українську генерацію.
"Зараз ми ймовірно маємо 1 мільярд капіталу для інвестицій в генерацію електроенергії, але щоб забезпечити 10, ми повинні створити більш сприятливі умови з точки зору стабільності правил гри, гарантування продажу електроенергії, і звичайно подальшої лібералізації оптових ринкових цін на електроенергію", – сказав Кудрицький.
Він зазначив, що це 3 умови, які б могли дозволити українським компаніям не лише інвестувати власний капітал, але й створити можливості для залучення коштів українських та міжнародних банків.
"Ми маємо велику нестачу передбачуваності і тому компанії, які не працювали раніше в енергетичному ринку України, але мають бажання інвестувати у високоприбутковий бізнес, не можуть збільшити свої інвестиції", – додав колишній керівник "Укренерго".
Раніше американський інвестор Річард Дейц, засновник VR Capital Group, заявив, що Україна має забезпечити передбачуваність та стабільність законодавства та регуляторного поля для іноземних інвесторів, щоб отримати швидке будівництво нових потужностей зеленої енергетики.
Як повідомлялося, борг ДП "Гарантований покупець" перед ВДЕ складає близько 35,8 млрд грн.
Інтенсивність обстрілів енергооб'єктів у 2024 році кратно зросла: росіяни застосували понад 1000 ракет і дронів
Ситуація з енергосистемою України
Нагадаємо, навесні 2024 року російські війська відновили обстріли енергетики України. Внаслідок масштабних атак були серйозно пошкоджені об'єкти генерації, зокрема низка українських ТЕС.
Влітку окупанти продовжили обстріли. Один з найбільших комбінованих ударів відбувся 26 серпня.
Були атаковані об'єкти енергетичної інфраструктури у 15 областях України. Через значні пошкодження в Україні почали знову вводити відключення світла.
Зеленський заявив, що захист енергооб'єктів України розробляється на різних рівнях. Він підкреслив важливість збереження деталей захисту в таємниці від ворога. Глава держави зазначив, що "не любить енергопіару" та не допустить того, щоб ворог дізнався куди той поцілив, а куди ні.
На початку вересня прем'єр-міністр Денис Шмигаль казав, що росія вже проводить підготовку до нових масованих атак на українську енергосистему.