Інвестиції замість зброї: ЄС змінює підхід до підтримки України

Європа починає змінювати свій підхід щодо підтримки України. Оскільки ЄС не в змозі поставити всю необхідну зброю та боєприпаси, блок переходить до інвестицій у військову промисловість нашої країни.

Про це пише The Washington Post, передає Рубрика.

Як пише видання, нещодавнє рішення ЄС виділити 440 млн доларів на оборонну промисловість України знаменує собою значне зрушення в підході блоку до війни Росії. Зокрема, це підкреслює недоліки оборонного сектору Європейського союзу у виробництві зброї та боєприпасів.

У той час як Європа та Сполучені Штати відправляють зброю на мільярди доларів, щоб допомогти Україні в її боротьбі зі значно більшою Росією, їхня національна оборонна промисловість, давно орієнтована на міжнародну арену з меншою кількістю конфліктів, ледве справляється з українським попитом.

"Я думаю, що існує усвідомлення того, що Європа не в змозі виробляти зброю, яка потрібна Україні, і найпростіший спосіб для українців – зробити це самостійно. Якщо українці мають ресурси і гроші, вони можуть зробити це набагато швидше", – сказав європейський дипломат на умовах анонімності.

Ян Лессер, голова брюссельського відділення Німецького фонду Маршала також вважає:

"Інвестування в український сектор озброєнь забезпечує більшу гнучкість і дає Україні більше можливостей у короткий термін. Водночас, це знімає частину тиску на оборонне виробництво в західних країнах".

При цьому Лессер зазначив, що ніщо з цього не замінить великомасштабні поставки зброї західного зразка в Україну.

"Це просто реальність ситуації з безпекою, в якій опинилася Україна. У більш широкому сенсі йдеться про поступову інтеграцію України до західних ланцюжків постачання оборонної промисловості", – сказав він.

Для розвитку українського ВПК, як пише видання, ЄС використовуватиме гроші, отримані від прибутку із заморожених активів рф на Заході. Також додатково гроші надасть Данія.

За словами одного з європейських чиновників, потік грошей до оборонної промисловості України може різко збільшитися найближчим часом.

"Є низка країн, які, наскільки я знаю, близькі до того, щоб оголосити майбутнє використання такого механізму. Вони або проведуть власні інвестиції, або звернуться до Данії, щоб та інвестувала кошти", – сказав він.

Також, за словами джерела видання, таке фінансування для підтримки України є переломним з точки зору суми коштів, а за самою ідеєю фінансування державних грошей до українського ВПК. Чиновник додав, що кошти підуть на виробництво ракет, БпЛА та іншої далекобійної зброї.

The Washington Post нагадало, що в червні цього року ЄС і Данія узгодили механізм, за яким Данія буде розпоряджатися 630 млн доларів доходів від заморожених активів РФ, за "датською моделлю". Мова йде про домовленість, згідно з якою західні гроші йдуть на оплату контрактів, які Міноборони України вже підписало з виробниками зброї, що дає змогу українцям розставляти пріоритети в тому, що необхідно.

Денніс Віркеліст, який очолює підрозділ, який займається допомогою України в Міноборони Данії, нещодавно заявив, що з їхнього боку не буде жодних "червоних ліній", які б обмежували використання зброї.

"З нашого боку не буде жодних "червоних ліній", що обмежують використання цієї зброї… Данія і ЄС зможуть показати решті світу, як ефективно ми витрачаємо російські наддоходи на зброю, що повертається назад до Росії", – сказав він.

У публікації WP додало, що допомога ЄС є частиною великого пакету у розмірі 1,5 млрд доларів, отриманого з доходів від заморожених російських активів, який був схвалений у травні та адмініструється через Європейський фонд миру, який надає гроші членам ЄС на закупівлю зброї для України.

Як повідомлялось, Данія планує створити фонд для фінансування виробництва зброї в Україні. Він об'єднає інвестицій різних країн, щоб розширити та прискорити виробництво.

Нагадаємо, інформацію про те, що ЄС розробив механізм обходу вето Угорщини на купівлю зброї Україні за рахунок активів рф, у червні цього року анонсував глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель.

Свіжі дописи

  • Новини

На Прикарпатті запрацювало нове безбар’єрне відділення реабілітації

У КНП «Бурштинська центральна міська лікарня Бурштинської міської ради» запрацювало сучасне реабілітаційне відділення. На його… Читати більше

Tuesday December 24th, 2024
  • Новини

Українська книжкова поличка з’явилася в бібліотеці грецького міста Салоніки

У Центральній муніципальній бібліотеці міста Салоніки (Греція) у рамках реалізації глобального проєкту, який втілюється під… Читати більше

Tuesday December 24th, 2024
  • Новини

У Кривому Розі врятували жінку, яка пробула під завалами багатоповерхівки 4 години: кількість постраждалих знову зросла

З-під завалів багатоквартирного будинку в Кривому Розі, куди росіяни поцілили балістичною ракетою, дістали постраждалу людину.… Читати більше

Tuesday December 24th, 2024
  • Новини

Вінницька письменниця заснувала літературну премію на честь полеглого на війні сина

Вінницька письменниця Валентина Павленко заснувала літературну премію імені полеглого на війні сина Ярослава Строя. Про… Читати більше

Tuesday December 24th, 2024
  • Новини

Нова радість стала: Укрпошта презентувала фінальний поштовий випуск року

24 грудня Укрпошта презентувала фінальний поштовий випуск року – «Нова радість стала». Цей випуск, натхненний найвідомішою… Читати більше

Tuesday December 24th, 2024
  • Новини

12 різновидів борщу, вареники та автентичні страви: Українська спільнота провела благодійний Фестиваль борщу в німецькому Трірі

Українська громада міста Трір (земля Райнланд-Пфальц, Німеччина) спільно з українсько-німецькими асоціаціями провела другий благодійний Фестиваль… Читати більше

Tuesday December 24th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.