Про це інформує Рубрика з посиланням на ERR.
Про бажання купувати військову продукцію нашої країни заявив естонський міністр оборони Ханно Певкур. За його словами, така співпраця могла б допомогти Україні збільшити виробництво.
Глава українського Центру нових геополітичних досліджень Михайло Самусь зазначив, що оскільки в Україні воєнний стан, то на експорт нині діє заборона.
"Експорт озброєнь та військової техніки просто заборонений. Крім того, нам зараз все потрібно на фронті. Тож важко собі уявити, що якийсь залишок боєприпасів вирушить замість фронту до Естонії чи іншої країни. Це нереально", – сказав він.
При цьому Самусь розповів про варіант, при якому все ж таки можливо обійти заборону. Мова йде про:
"Можливо, що за допомогою інвестицій уряду Естонії та за участю українських фахівців – але вже на території Естонії – це можливо. Тобто створюється спільне підприємство, яке вироблятиме цю продукцію саме для естонської армії. І це не буде експортом, який заборонено, а буде виробництвом на користь естонської армії", – додав він.
У свою чергу міністр оборони Естонії заявив, що заборона на експорт не стане на заваді, якщо країнам вдасться домовитися.
Певкур зазначив, що така співпраця була б корисною як для його країни, так і для України. Зокрема, українська держава отримає більше грошей, а отже більше інвестуватиме у свою армію.
"Якщо ми отримаємо згоду від уряду України, то, звичайно, це можна робити. Потрібно тут розуміти, що це можна зробити тільки так, що якщо ми купуємо, то Україна отримує більше грошей. І вони зможуть більше виробляти для їхньої армії", – наголосив міністр.
За словами Певкура, якщо сторони все ж таки домовляться, то Естонія купуватиме лише те, що необхідно для країни. Зокрема, мова йде про ракети.
"Ракети дальньої дії – це, звичайно, цікаво для нас. Там різних варіантів багато. Звичайно, в деталях ми не можемо говорити, але насамперед ми подивимося на ці системи, які можуть впливати на супротивника на великій дальності", – зазначив він.
Видання додало, що наступного тижня Певкур зустрінеться з міністром оборони України у Брюсселі, а після, в найближчі тижні естонський міністр прибуде в Україну.
Нагадаємо, напередодні президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна і Франція можуть створити спільні оборонні підприємства. Ба більше, сторони вже обговорили нову модель взаємодії.
Як повідомлялося, 24 серпня під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності Зеленський оголосив про перше успішне бойове застосування української ракети-дрона "Паляниця".
Президент зазначив, що у радіусі дії української ракети два десятки російських військових аеродромів. Розробку ракети завершили швидко – протягом півтора року.
А вже наступного дня він показав українську ракету-дрон "Паляниця".
Варто також зауважити, що за словами міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова одна ракета-дрон "Паляниця" коштує менше ніж 1 мільйон доларів.
Окрім того, повідомлялось, що Литва передасть Україна 10 мільйонів євро. Ці кошти будуть направлені на закупівлю ракет-дронів українського виробництва "Паляниця". Тобто виділених Литвою коштів має вистачити на 10 ракет.
Нещодавно у головному офісі Пошти Румунії в Бухаресті відбулася урочиста презентація унікального набору поштових листівок,… Читати більше
Легендарний гурт Metallica опублікував у своєму офіційному Instagram відео з виконанням їхньої культової балади Nothing… Читати більше
Музичні твори, створені на основі поезій Василя Стуса, ввійшли до довгоочікуваного продовження культової гри "S.T.A.L.K.E.R. 2:… Читати більше
24 листопада міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський планує зустрітися із групою фермерів, які блокують… Читати більше
Нідерландське агентство з питань підприємництва (RVO) оголосило про запуск Ukraine Partnership Facility 2024 — програми… Читати більше
Правоохоронці затримали підозрюваного у стрілянині у столичному готелі, внаслідок якої загинула одна людина. Про це повідомляє поліція… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.