fbpx
Сьогодні
16:56 12 Жов 2024

Як український бізнес турбується про ментальне здоров'я співробітників: результати опитування, що змушують замислитися

Майже кожен український роботодавець визнає важливість ментального здоров'я працівників, але далеко не всі діють системно, аби підтримати свої команди.

Про це пише Рубрика.

Нове опитування, проведене Українською Психотерапевтичною Лігою спільно з HURMA System та Європейською Бізнес Асоціацією, охопило понад 120 компаній різних масштабів і галузей, щоб виявити, як саме вони підтримують психологічний добробут своїх працівників.

Опитування проводили за допомогою анкет і глибинних інтерв'ю з HR-фахівцями та керівниками організацій — від НГО й консалтингових компаній до фармацевтичних виробництв і підприємств торгівлі. Завдяки цьому підходу отримали можливість побачити ситуацію з двох полярних сторін — з боку ініціаторів змін та осіб, що приймають ключові рішення.

Отримані результати змушують замислитися: 

  • 98% роботодавців усвідомлюють важливість ментального здоров'я, але лише 68% з них впроваджують відповідні заходи. 
  • Головними бар'єрами на шляху системної турботи про психоемоційний стан команд в кожній п'ятій компанії називають дефіцит бюджету та брак підтримки з боку власників.
  • Найпопулярнішими інструментами є освітні заходи, професійна психологічна допомога, створення підтримувальної атмосфери, а також заходи для підтримки work-life balance.
  • У 51% компаній працівники можуть отримати психологічну допомогу, як від внутрішніх психологів, так і від зовнішніх фахівців.
  • Близько 70% організацій після початку війни адаптували свої програми підтримки, фокусуючись на питаннях стресостійкості, боротьби з вигоранням та розвитку навичок саморегуляції.

"Опитування показало, що більшість українських компаній розуміє важливість турботи про добробут співробітників та готова інвестувати у цей процес. Але поки впроваджують інструменти та заходи точково, ситуативно, тому й не можуть повною мірою оцінити їхню ефективність. Щоб отримати зростання продуктивності та вмотивовану команду, потрібні комплексні дії: моніторинг емоційного стану працівників, профілактично-едукаційні заходи, формалізація процедур та їхнє впровадження в усі бізнес-процеси. І лише потім — психологічні консультації", — пояснює Христина Кудрявцева, ініціаторка опитування, віцепрезидентка Української Психотерапевтичної Ліги, засновниця сервісу турботи про ментальне здоров'я Mozhna.space.

Це опитування демонструє реальну картину того, як український бізнес реагує на нові виклики у сфері ментального здоров'я своїх команд. Компаніям ще належить пройти довгий шлях, щоб створити здорове робоче середовище та впровадити комплексні політики, але вони вже роблять перші кроки у правильному напрямку.

Більше подробиць та детальні висновки опитування ви знайдете у повній версії звіту.

Презентація опитування

На правах реклами

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: