Про це пише Рубрика, посилаючись на Управління стратегічних комунікацій Генерального штабу Збройних сил (СтратКом).
"Зараз у війську служать понад 300 священників та богословів від 13 релігійних організацій. На фронті, в тилу чи у шпиталі, вони завжди поруч зі своїми підопічними, щоб помолитись разом, здійснити Таїнство чи просто вислухати людину, якій потрібна порада духівника", зазначили у повідомленні.
У СтратКомі зауважили, що фактично капеланське служіння в українському війську розпочалося ще після початку вторгнення рф на територію Криму та Донецької й Луганської областей у 2014 році.
"Збройні Сили України вітають своїх духовних отців і дякують їм за жертовність та служіння Богу та українському воїнству!" – додали в Управлінні стратегічних комунікацій.
Нагадаємо, Верховна Рада підтримала Закон "Про Службу військового капеланства" у листопаді 2021 року. Однак систему роботи військових священників (капеланів) в Україні запустили лише в жовтні 2022 року.
Зауважимо, що військовим капеланом може стати охочий священнослужитель, який є громадянином України. Він має належати до зареєстрованої в Україні релігійної організації та отримати від її управління мандат на капеланство.
Водночас служитель, відповідно до закону, не може входити до складу Української православної церкви Московського патріархату. Окрім того, військовий священник має здобути вищу богословську освіту та пройти спеціальне навчання.
З нагоди свята Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський привітав духовних наставників українських захисників та захисниць.
"Шановні духовні наставники захисників та захисниць України! Щиро вітаю вас із Днем військового капелана!
Нині неможливо уявити Сили оборони України без капеланів. Ви — невід'ємна частина нашої боротьби за свободу і незалежність. У час, коли наші воїни героїчно воюють на полі бою, ви стали солдатами духовного фронту, уособленням віри та надії.
Ваше служіння – це саме та духовна підтримка, яка супроводжує наших воїнів, вселяє у їхні душі надію й любов, віру в Бога, а також віру в нашу спільну перемогу.
Україна демонструє всьому світу унікальний досвід міжконфесійного миру та співпраці!
Гасло українських капеланів – "Бути поруч". Бути поруч з кожним українським захисником та захисницею на передовій і в тилу, в шпиталі з пораненими, поруч з ветеранами, опікуватися родинами воїнів. Дякую, що ви з нами! Дякую, що ви поруч!", наголосив у привітанні Сирський.
Головнокомандувач ЗСУ також закликав духовних отців усіх конфесій долучатися до Сил оборони України.
Нагадаємо, що День військового капелана відзначається 12 жовтня на честь Святителя Мартина Милостивого, єпископа Турського, якого заведено вважати засновником військового капеланства і покровителем військових капеланів. Головна задача капелана на війні — бути поруч.
Завдання капелана — задовольняти духовний і моральний стан військовослужбовців. Душпастир має бути не лише добрим співрозмовником, а й у разі потреби повінчати чи охрестити військового, який вирішив прийняти християнство. Також капелани відспівують полеглих бійців, підтримують армійців та їхні родини.
У Тернопільській області сім'я разом з пʼятьма маленькими дітьми жила в посадці. Працівники правоохоронних органів… Читати більше
Міністерство оборони уточнило правила надання відстрочки для студентів й викладачів. Канікули та закінчення навчального року… Читати більше
За підтримки уряду Німеччини громади у шести областях України отримали 20 мобільних клінік, обладнаних за… Читати більше
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вважає, що цензура під час війни потрібна, однак треба говорити людям… Читати більше
Команда американського президента Дональда Трампа працюватиме над мирною угодою між росією та Україною. Над завершенням… Читати більше
В’язень кремля – журналіст із Херсонщини Сергій Цигіпа став лауреатом Національної премії за захист свободи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.