Про це пише Рубрика, посилаючись на МОН.
У чому проблема?
Булінг у школах давно є серйозною проблемою в усьому світі, і Україна не є винятком. Згідно з дослідженнями МОН, понад 53% учнів хоча б раз стикалися з цькуванням. Однак більшість дітей бояться повідомити про це дорослим через страх погіршення ситуації або осуду з боку однолітків.
"Булінг — не нове явище, але багато років наше суспільство ігнорувало його, применшуючи, не помічаючи вплив цькування в школах між дітьми або щодо дітей зі сторони працівників школи. Нам не вистачало розуміння того, що це таке, і як це у перспективі негативно, травматично може впливати на формування особистості.
Кожен із нас повноцінно розвивається тільки тоді, коли відчуває себе фізично та психологічно у безпеці. За часів мого навчання в школі булінг також був, але ніхто не давав цьому чіткого визначення і не вживав дії щодо запобігання", — зазначила заступниця міністра освіти та науки України Євгенія Смірнова.
Яке рішення?
МОН впровадило опцію швидкого повідомлення про випадки булінгу. Новий механізм повідомлення про булінг має на меті знизити цей страх і надати дітям ефективний інструмент для захисту своїх прав.
Відтепер дитина самостійно чи її батьки можуть заповнити коротку анкету та надіслати електронну скаргу, залучивши до розв'язання проблеми керівництво школи та, за потреби, поліцію.
Як це працює?
Процес подання скарги максимально спрощений:
Діти можуть подати анонімну заяву, що дозволяє їм захиститися від можливого тиску або помсти з боку кривдників. Однак для більш серйозних випадків, коли є потреба у втручанні поліції, рекомендується зазначати особисті дані. Це допоможе правоохоронним органам оперативніше розслідувати інцидент.
Що відбувається після подання скарги?
Після отримання заяви директор школи скликає спеціальну комісію для розгляду ситуації. До вирішення проблеми можуть бути залучені не лише працівники школи, але й соціальні працівники та представники поліції. Це забезпечує комплексний підхід до розв'язання проблеми булінгу.
Чи можна залити анонімну скаргу?
Якщо заяву створює дитина, то вона матиме дві опції:
Якщо заяву створюють батьки чи інші законні представники, то створити анонімну заяву неможливо.
Чи потрібно надавати додаткові докази або свідчення, коли повідомляю про булінг?
В анонімній заяві достатньо лише текстово описати випадки булінгу, які відбулися. Якщо ж заяву буде спрямовано в поліцію, то можуть знадобитися докази або свідчення для підтвердження факту булінгу. Це не обов'язково, але значно полегшить процес розслідування.
Чи можуть однокласники дізнатися, що хтось повідомив про булінг?
Ні, заяву можуть бачити лише директор/-ка школи та представники поліції. Працівники школи та поліції будуть діяти лише в інтересах дитини, тому без нагальної потреби ім'я чи будь-яку іншу особисту інформацію ніхто не повідомлятиме іншим.
Конфіденційність та безпека
МОН гарантує, що дані заявників будуть повністю конфіденційними. Жодна особиста інформація дитини не буде розкрита без її згоди. Це робить нову систему ще більш привабливою для дітей, які бояться повідомляти про булінг через можливі наслідки.
Що робити, якщо я помітив/-ла булінг, але не є його жертвою?
У такому разі можна самостійно повідомити про те, що хтось зазнає булінгу в школі, та ознайомитися з матеріалами щодо реагування на булінг. Зробити це можна так само анонімно або зазначити своє ім'я.
Що робити, якщо є страх повідомляти про булінг через можливу помсту з боку однокласників?
Подати заяву можна повністю анонімно, але якщо ви все ще сумніваєтеся, то скористайтеся чат-ботом. У ньому можна знайти інформацію щодо того, як реагувати на булінг, підтримати себе та інших тощо.
Нагадаємо, що "Мирна школа" відбирає ЗЗСО для впровадження Моделі, метою якої є формування системи безпечного середовища у шкільній громаді шляхом профілактики насильства та зниження рівня конфліктності.
Японія заявила про непохитну підтримку України в її боротьбі з наслідками війни, включаючи допомогу у… Читати більше
З самого початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну Туреччина зробила рішучий крок, який відіграв ключову… Читати більше
У Китаї прокоментували застосування російською федерацією нової балістичної ракети по Україні, закликаючи всі сторони зберігати… Читати більше
У День пам’яті жертв голодоморів, у Києві відбувся Третій Міжнародний саміт з продовольчої безпеки. Держави-учасниці… Читати більше
У ніч на 24 листопада російські загарбники атакували Україну 73 ударними БпЛА типу Shahed та… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.