МОН запровадило анонімну функцію швидкого повідомлення про булінг у школах: як працює це рішення

Міністерство освіти й науки України зробило важливий крок у боротьбі з булінгом у школах, запустивши новий онлайн-інструмент для швидкого повідомлення про випадки цькування. Це інноваційне рішення спрямоване на те, щоб зупинити булінг і надати дітям безпечне середовище для навчання та розвитку.

Про це пише Рубрика, посилаючись на МОН.

У чому проблема?

Булінг у школах давно є серйозною проблемою в усьому світі, і Україна не є винятком. Згідно з дослідженнями МОН, понад 53% учнів хоча б раз стикалися з цькуванням. Однак більшість дітей бояться повідомити про це дорослим через страх погіршення ситуації або осуду з боку однолітків.

"Булінг — не нове явище, але багато років наше суспільство ігнорувало його, применшуючи, не помічаючи вплив цькування в школах між дітьми або щодо дітей зі сторони працівників школи. Нам не вистачало розуміння того, що це таке, і як це у перспективі негативно, травматично може впливати на формування особистості.

Кожен із нас повноцінно розвивається тільки тоді, коли відчуває себе фізично та психологічно у безпеці. За часів мого навчання в школі булінг також був, але ніхто не давав цьому чіткого визначення і не вживав дії щодо запобігання", — зазначила заступниця міністра освіти та науки України Євгенія Смірнова.

Яке рішення?

МОН впровадило опцію швидкого повідомлення про випадки булінгу. Новий механізм повідомлення про булінг має на меті знизити цей страх і надати дітям ефективний інструмент для захисту своїх прав.

Відтепер дитина самостійно чи її батьки можуть заповнити коротку анкету та надіслати електронну скаргу, залучивши до розв'язання проблеми керівництво школи та, за потреби, поліцію.

Як це працює?

Процес подання скарги максимально спрощений:

  1. Зайти на сайт АІКОМ — через цей портал можна повідомити про булінг, натиснувши на відповідну кнопку.
  2. Зареєструватися або увійти в акаунт — це дозволяє ідентифікувати користувача, але також є опція подати заяву анонімно.
  3. Заповнити анкету — у ній потрібно коротко описати ситуацію, що сталася. За бажанням можна додати особисту інформацію або залишити заяву анонімною.
  4. Надіслати заяву — після цього директор школи зобов'язаний протягом доби відреагувати на скаргу.

Діти можуть подати анонімну заяву, що дозволяє їм захиститися від можливого тиску або помсти з боку кривдників. Однак для більш серйозних випадків, коли є потреба у втручанні поліції, рекомендується зазначати особисті дані. Це допоможе правоохоронним органам оперативніше розслідувати інцидент.

Що відбувається після подання скарги?

Після отримання заяви директор школи скликає спеціальну комісію для розгляду ситуації. До вирішення проблеми можуть бути залучені не лише працівники школи, але й соціальні працівники та представники поліції. Це забезпечує комплексний підхід до розв'язання проблеми булінгу.

Чи можна залити анонімну скаргу?

Якщо заяву створює дитина, то вона матиме дві опції:

  • не зазначати інформацію, яка може її ідентифікувати, тоді заява буде повністю анонімною;
  • зазначити особисту інформацію, що значно полегшить школі та поліції розвʼязати конкретну ситуацію.

Якщо заяву створюють батьки чи інші законні представники, то створити анонімну заяву неможливо.

Чи потрібно надавати додаткові докази або свідчення, коли повідомляю про булінг?

В анонімній заяві достатньо лише текстово описати випадки булінгу, які відбулися. Якщо ж заяву буде спрямовано в поліцію, то можуть знадобитися докази або свідчення для підтвердження факту булінгу. Це не обов'язково, але значно полегшить процес розслідування.

Чи можуть однокласники дізнатися, що хтось повідомив про булінг?

Ні, заяву можуть бачити лише директор/-ка школи та представники поліції. Працівники школи та поліції будуть діяти лише в інтересах дитини, тому без нагальної потреби ім'я чи будь-яку іншу особисту інформацію ніхто не повідомлятиме іншим.

Конфіденційність та безпека

МОН гарантує, що дані заявників будуть повністю конфіденційними. Жодна особиста інформація дитини не буде розкрита без її згоди. Це робить нову систему ще більш привабливою для дітей, які бояться повідомляти про булінг через можливі наслідки.

Що робити, якщо я помітив/-ла булінг, але не є його жертвою?

У такому разі можна самостійно повідомити про те, що хтось зазнає булінгу в школі, та ознайомитися з матеріалами щодо реагування на булінг. Зробити це можна так само анонімно або зазначити своє ім'я.

Що робити, якщо є страх повідомляти про булінг через можливу помсту з боку однокласників?

Подати заяву можна повністю анонімно, але якщо ви все ще сумніваєтеся, то скористайтеся чат-ботом. У ньому можна знайти інформацію щодо того, як реагувати на булінг, підтримати себе та інших тощо.

Нагадаємо, що "Мирна школа" відбирає ЗЗСО для впровадження Моделі, метою якої є формування системи безпечного середовища у шкільній громаді шляхом профілактики насильства та зниження рівня конфліктності.

Свіжі дописи

  • Новини

Україна не збирається віддавати США корисні копалини, а пропонує партнерство: Зеленський пояснив, якою може бути угода

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна готова до угоди зі США щодо постачання рідкісноземельних ресурсів.… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Жива. Справжні історії кохання: у Франківську презентували картини, створені дружинами полеглих захисників

В Івано-Франківську презентували проєкт із картинами дружин загиблих воїнів "ЖИВА. Справжні історії кохання". Експозиція складається… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

У Львові станція компостування прийняла понад 10 тонн ялинок від містян у січні

За перший місяць 2025 року на міську станцію компостування доправили понад 10 тонн ялинок. За… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Наступні тижні можуть бути насиченими: Зеленський прокоментував повідомлення щодо переговорів з Трампом

Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що наступного тижня заплановані перемовини з командою президента США Дональда… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

У застосунку Резерв+ запрацювало автоматичне продовження відстрочок: проте не для всіх

З 7 лютого у застосунку "Резерв+" запрацювало автоматичне продовження відстрочок від мобілізації для деяких категорій військовозобов'язаних.… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Міноборони допустило до експлуатації мобільний прально-лазневий комплекс

Оборонне відомство кодифікувало і допустило до експлуатації у Збройних силах України нову модифікацію мобільного прально-лазневого… Читати більше

Friday February 7th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.